Connect with us

Uudised

Korvpalli Jaaniturniiri edu tagab koostöö

Katrin Laan
Aastast 1999 korraldatud korvpalli Jaaniturniir on leidnud Hiiumaa spordimaastikul kindla koha ja stabiilse osavõtjaskonna. Ladusa toimimise on taganud korraldajate hea koostöö.
Kui Jaaniturniir toimus juba 23. korda, siis Kõrgessaares on mängitud aastast 1999 ehk 17 korda. “Algaastatel tegime sama turniiri Käina kooli välisväljakutel, aga taustajõudude nappusest kolisin turniiri Arturi [Valk] juurde ja tulemus on näha,” selgitas Kiiver.
Tavapäraselt on turniiril osalenud kuus kuni kaheksa võistkonda, sel aastal juba üheksa. “Selleks, et turniir ühe päevaga ühel väljakul läbi viia, on praegune arv üsna optimaalne,” hindas üks korraldajaist, Artur Valk.
Lisaks hiidlastele on viimastel aastatel osalenud ka n-ö välisvõistkonnad ehk mandriinimesed. Korraldajate sõnul nad reklaamile tavapärasest rohkem kulutanud ei ole. “Aga eks hea asi reklaamib end ka ise,“ ütles Valk, lisades et oluline on ka turniiri järjepidevus.
Valk kinnitas, et turniiri kestmisele on kaasa aidanud asjaolu, et Mati Kiiver on aastaid Hiiumaa korvpalli eestvedaja ja temaga on väga hea asju ajada.
“Sama siin, kui midagi olen lubanud, siis ka teen,” selgitas turniiril infojuhi rolli täitev Valk.
Tase tõuseb
Seekordne, järjekorras juba 23. Jaaniturniir, tõi 23. juunil kokku üheksa võistkonna jagu korvpallureid.
Turniir oli pingeline ja heatasemeline – nagu peakohtunik Mati Kiiver sõnas: “Viimastel aastatel tase järjest tõuseb.”
Võistkonnad jaotati kolme alagruppi ning võitjad mängisid omavahel kohtadele 1.–3., alagrupi teised kohtadele 4.–6. ja kolmandad seega 7.–9.
Alagruppide paremad selgusid üsna selge vahega. Vaid kokkuvõttes neljanda koha saanud Põlved Läbi suutis oma alagrupi võitjale tõsisemat vastupanu osutada, kaotades Umpa Lumpale 4:6.
Lisaks Umpa Lumpale, jõudsid medalimängudele Parim Enne/Saku ja Osavõtjad.
Finaalgrupi mängud olid alagrupifaasist märksa pingelisemad. Mängulõpud suutis enda kasuks kallutada, ja seega ka turniiri võita, tiim Osavõtjad ehk Robert
Lilleõis, Tiit Talumaa, Oskar Tikka, Allar Esko, Janar Aug, Markus Uuskari ja Kaspar Rätsep.
Peakohtunik Mati Kiiver hindas võitjate puhul üheks edu pandiks kahe pika mängija – Lilleõie ja Talumaa – olemasolu ja kindlat tegutsemist. Vastased alistati 12:9 ja 14:8.
Teiseks mängis end
Parim Enne/Saku ehk Margus Kastein, Jonas Põlluveer, Andres Kuuse, Rene Rooneem, Kristo Veide ja Oskar Tammejõe. Nemad olid Umpa Lumpast paremad 17:10.
Viimati mainitud tiimi eest pallisid Risto Merimaa, Jürgen Puuri, Heikki Pukk, Priidu Koppel ja Leemet Käär.
Tunnustus korraldajale
Kui üldjuhul annavad korraldajad auhindu osalejatele, siis sedapuhku sai preemia ka Artur Valk – Martin Paasoja nime kandva Eesti koondise korvpallisärgi. “Üleandmisel öeldi, et olen Martini ja tegelikult ka Kristjani [Voolaid – toim] käekäiku korvpallis järjepidevalt jälginud ja kaasa elanud,” teatas Valk, kellele kingitus suurt rõõmu valmistas. “Alati on hea meel, kui keegi Hiiumaa sportlastest jõuab Eestis tegijate hulka.”
Kõrgessaare jaaniürituste raames toimus lisaks korvpalliturniirile ka Kõrgessaare Jaanijooks. Sel aastal osales 160 suuremat ja väiksemat jooksusõpra. Põhijooksu, 9 km distantsi võitis Ahto Tatter ajaga täpselt 31 minutit. Naistest oli parim Terje Pilnik ajaga 40.50.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...