Connect with us

Uudised

Koolinoorte mälumängust 6., 11. ja 31. koht

Hergo Tasuja
Pühapäeval viidi Viimsi keskkoolis läbi Eesti koolinoorte mälumängusarja 14. hooaja finaal, kus Hiiumaa võistkonnad näitasid finaalis kõrget taset.
Koolinoorte mälumängusarja alustas sügisel maakondlikest eelvoorudest rohkem kui 250 võistkonda, kellest 33 paremat põhikooli- ning gümnaasiumitiimi finaali kutsuti.
Hiiumaalt lunastasid pääsme Emmaste põhikooli võistkond, keda saatis allakirjutanu, ja Hiiumaa gümnaasiumi võistkonnad Uminohito ning TDI, keda toetas õpetaja Tiiu Heldema.
Kõige silmapaistvamalt esines Uminohito ehk Emili Kuuse, Peeter Valdman, Mirjam Laanejõe ja Kaija Kokkota. Eri põhjustel ei saanud nad finaalis osaleda samas koosseisus, kes eelvooru kaheksanda tulemusega läbis. Siis andsid oma panuse ka Saara Kattel ja Anna Maria Altmäe.
Uminohito kogus 50 küsimusele vastuseid otsides 65 punkti, mis andis kuuenda koha. Võitis Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium 82 punktiga.
Kommi sai ka!
Noored rääkisid praamil, teel koju, et hommikul oli ootus lõpetada mäng tabeli esimeses pooles. Samas mängu algus oli pettumus, kuna küsimused tundusid keerulisevõitu ja punkte hiidlaste kontole eriti palju ei lisandunud, ent vanker saadi siiski veerema.
“Eriti põnev oli live-ülekandes punktide lisamist jälgida,” ütles Peeter Valdman. Nimelt oli seinal suur tabel ja kõik nägid, kellele ja kui palju antud ajahetkel tabelisse lisandus. Seega oli kogu aeg olemas ka ülevaade, mis kohal parasjagu ollakse.
Mõned punktid jäid võistkonnal niiöelda lauda ehk kaaluti kahte vastusevarianti, ent paraku otsustati vale kasuks. “Samas oli meil ikka ootamatult sülle sadanud punkte ka,” ütles Emili Kuuse.
Kokkuvõttes hinnati päev kordaläinuks, kuna kommi sai ka – sellise hiidlasliku huumoriga läheneti kuuendale ehk viimasele auhinnalisele kohale, kes kohtunikelt käe­pigistuse ja kommikarbi sai.
Gümnaasiumi teine võistkond TDI koosseisus Emma Leeloo Dillon, Oliver Hiius, Edgar Liiber ja Mattias Malk lõpetas väga konkurentsi­tiheda mängu 49 punkti ja
31. kohaga.
Emmaste 11. koht
Põhikoolide arvestuses teenis Emmaste 50 ehk võimalikust täpselt poolte punktidega 11. koha. Kooli esindasid Salme
Vesingi, Riste Sofie Käär, Kristjan Ugam ja Kaspar Jaakson. Suure eduga võitis Tallinna Reaalkooli 9B klass, kes kogus 77 punkti, teiseks jäänud Pala kool sai 61 punkti.
Hiidlaste läbi aegade parimad kohad pärinevad aastast 2015, mil Lauka põhikoolide seas ja Kärdla gümnaasiumite arvestuses lõpetasid 9. kohaga. Viimase tulemuse lõi nüüd üle  Uminohito. Emmaste kooli senine parim tulemus oli 2013. aastal saavutatud 12.–14. koht.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...