Jälgi meid

Uudised

KONTSERDID ÜLE EESTI | Tobiase sünnipäevaks kõlas Käinas muusika ja avati mälestuspink

Helilooja Rudolf Tobiase 151. sünniaastapäeval toimus eelmisel kolmapäeval Käina huvi- ja kultuurikeskuses kontsert, kus astusid üles Hiiumaa enda esinejad, aga ka külalised ERSO puhkpillikvartetist. Samaaegselt toimusid kontserdid üle Eesti Tobiasega seotud kohtades Käinas, Kullamaal, Haapsalus, Tallinnas ja Tartus. 

Rudolf Tobiase majamuuseumis avati samal päeval pink kolmele mehele – Joann Kallasele, Lembit Odresele ja Volli Mäeumbaiale, kelle otseseks teeneks võib pidada seda, et see vana köstrimaja säilinud on. Hiiumaa Muuseumi teadusdirektori Helgi Põllo sõnul oli maja 60ndatel oma lagunenud olemisega määratud juba lammutamisele, kui meeste eestvedamisel hoone säilitada suudeti ning tänaseks sellest muuseum saanud on. 

Pink, mille valmistas kohalik meister Vendo Liit, sai valmis küll juba eelmisel aastal, mil Tobiase muuseumil täitus 50 aastat, kuid ilusamaid ilmu oodates jäeti avamine kevadesse. Muuseum avas sel hooajal uksed 5. juunil. 

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.