Jälgi meid

UUDISED

Konkursilt kaks eripreemiat

KÄROLYN KONGI
Pärast kaheksaaastast pausi osalesid Rudolf Tobiase nimelisel klaveri­konkursil ka Hiiumaa noored muusikud, kes jätsid koju kaks eri­preemiat.
Esmaspäeval aset leidnud 13. Rudolf Tobiase nimelisel klaverikonkursil pälvisid eripreemiad ühe teose hea esituse eest Elisabet Kallas ja kogu kava hea esituse eest Anete Liit. Mõlema õpetaja Olesja Voronjuk näeb siinsetes lastes väga suurt potentsiaali: “Tuleb Hiiumaa lastega lihtsalt rohkem tegeleda ja neid sagedamini konkurssidele viia.”
Liit esitas konkursil üheksa­aastase Rudolf Tobiase kirjutatud kümnest palast neli. “See oli väga suurt pingutust nõudev ja pidin palju harjutama, et palad hästi ära mängida,” rääkis Liit, mis tunne oli mängida noore Tobiase teoseid. Oma esinemisega jäi Liit rahule. “Ma alguses väga kartsin, aga esimest korda tuli kogu kava ilusti välja,” märkis ta.
Ka Käina huvikooli klaveri­õpetaja ja pianist Olesja
Voronjuk jäi oma õpilastega väga rahule. “Hiiumaalt ei ole palju aastaid konkurssidel käidud, aga lapsed võtsid ennast tublisti kokku ja ületasid end,” ütles ta.
Tobiase konkursi kuni kümne aastaste vanuserühmas võitis Annika Aruvainu Rakvere muusikakoolist, 11–13aastaste seas oli parim Hanna Liis
Aunver Keila muusika­koolist ja 14–16aastaste vanuse­rühmas Marion Kiil Kiili kunstide koolist. Igas vanuseastmes anti välja esimese, teise ja kolmanda koha rahalised preemiad, lisaks eripreemiaid hea kava või hea pala esituse eest.
Kokku osales konkursil õpilasi 24 muusikakoolist üle kogu Eesti.

Veel lugemist:

UUDISED

Eesti klassikalise muusika rajaja­ Rudolf Tobiase sünni­kodus uuendati sel suvel helilooja elu ja loomingut tutvustavat püsinäitust, mida saab näha sel laupäeval või ettetellimisel. Neljandat suve...