Connect with us

Juhtkiri

Konkurents maksu alla

Tänasest, kolm nädalat enne riigikogu valimisi, sulgeb Hiiu Leht oma arvamusküljed riigikogu kandidaatidele. See-eest on kõigi kandidaatide lood lahkesti oodatud lehe muudele külgedele – sinna, tõsi küll,  reklaamtekstina, raha eest ja vastava märkega.
Erandkorras ilmub täna lehe arvamusküljel sotsiaaldemokraadist põllumajandusministri Ivari Padari artikkel, mis on vastulause eelmises lehes ilmunud reformierakondlasest riigikogu liikme Tarmo Männi loole.
Mänd süüdistas ministrit saarte põllupidajate ebaõiglases kohtlemises – uuel EL perioodil ei maksta saartel vähemsoodsate alade toetust. Tänases loos väidab Padar, et otsus nimetada kõik Eesti põllumaad ühtlaselt vähesoodsateks, sündis hoopis Reformierakonna kontoris.
Arvamusküljele pääses Padari lugu erandkorras, kuna vastulause oli juba küsitud, kuid saadeti toimetusele algselt lubatust hiljem.
On tavaline, et valimiste eel lähevad vahel kahjuks liigagi üksmeelsed riigikoguerakondlased tülli ja hakkavad eristumiseks vastastikku kriitikanooli pilduma. Loodame, et seatud piiranguga saavad konkureerivate kandidaatide kirjatükid sisulisemad ja lehe arvamuskülg jääb sopaloopimisest puutumata.
Üks hea asi on seekordsete riigikogu valimiste juures küll – ei mäleta, et varem oleks erakonnad hiidlaste häälte püüdmiseks nii kõva lobitööd teinud.
Järelikult on hiidlaste häälel kaalu ja igaühel meist tuleb valima minna!

10. veebruar 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...