Connect with us

Uudised

KKI kommentaar HL kaastööle “Nördinud jahimehe kiri ehk ametnikud, miks siis nii?”

Kahtlemata oli tegu jahimehe jaoks emotsionaalse momendiga (olukorras, kus kõik ettevalmistused tehtud, hunt juba silmapiiril ja jahimehed valmis laskma, aga jaht katkestatakse, sest luba puudub), aga püüame selgitada.
Huntide arvukuse piiramine on kindlasti vajalik, selles ei ole küsimus. Kui load on olemas, võib jahti pidada. Paraku ei piisa teadmisest või arvamisest, et load on menetluses ja millalgi saavad need vormistatud.
Jahimeeste väide, et keskpäeval, kui kontrollimine aset leidis, oli korraldus allkirjastatud ja Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuhile Anu Sarapuule sellest teada antud, ei saa olla tõene. Siin on tõenäoliselt tegu kas kommunikatsioonihäire või möödarääkimisega.
Pealegi näeb jahiseadus ette, et luba peab jahil kaasas olema ja seda jahimehed kindlasti ka teavad.
6. jaanuaril kell 14.14 helistas inspektor keskkonnaameti jahinduse spetsialistile eesmärgiga teada saada, kui palju võib Hiiumaal hunte küttida. Ivar Marlen vastas, et luba (limiidi kohaselt) on lasta üks hunt ja neli luba on menetluses. Kõne toimus pärast seda, kui inspektoriteni oli jõudnud informatsioon, et jahimehed on tabanud ühe hundi. Inspektorite üllatuseks ei katkestanud jahimehed pärast hundi tabamist ühisjahti. Jahijuhataja esitas inspektoritele jahist osavõtjate nimekirja, kuhu oli märgitud ühe hundi küttimise luba. Nimekirjale lisaks esitas jahijuhataja suuruluki jahiloa (hundi küttimise loa), mis oli kantud ühisjahist osavõtjate nimekirjale. Suuruluki jahiloale oli kantud tabamise kuupäevaks 6.01.2016.
Keskkonnaameti info kohaselt anti Ivar Marlenile neljanda hundi küttimisest teada alles 6. jaanuril kell 16.07, misjärel kell 16.45 andis Keskkonnaamet uue täiendava loa nelja hundi küttimiseks, kuna eelmine küttimislimiit (samuti neli hunti) oli äsja täis saanud. Seejärel teavitas Marlen täiendavatest lubadest koheselt ka jahiseltsi.
Kuna päeval, inspektorite kontrollimise ajal, jahimeestel küttimisload puudusid, oleks jahi jätkamine olnud ebaseaduslik. Sellest tulenevalt oli inspektorite tegevus täiesti seaduspärane.

Leili Tuul
Keskkonnainspektsioon

Samal teemal 12. jaanuari Hiiu Lehes  lk 3.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu