Connect with us

Uudised

Toss: Lubadega jupitamine on jama

Hiiumaa jahindusnõukogu taotles kuue hundi küttimisluba ja sai esialgu neli. Nõukogu liige Arvi Toss ütles, et kuut küttimisluba küsiti kogu hundijahihooaja peale. See, et esimeses osas kohe neli luba saadi, on üle ootuste hea tulemus.
“Tegelikult see jupitamine on jama,” ütles Toss. “Hundijaht on päris kulukas ja kui lund ei ole, siis ei jäävad viimases osas, paar nädalat enne hundi jahiaja lõppu need viimased load kasutamata,” selgitas ta. “Ja siis heidetakse jahimeestele ette, et lube küll küsite, aga lastud ei saa.”
Kuut küttimisluba küsis Hiiumaa jahindusnõukogu lähtudes sellest, et saarel on fikseeritud kahe hundipesakonna olemasolu.
Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuht Anu Sarapuu ütles, et Laasi metsas on nähtud emahunti paari kutsikaga, teine pesakond oma Emmaste kandis. “See pesakond on inimestega nii harjunud, et neid nähakse väga palju,” lisas Sarapuu.
Saadud jahiload on kasutamiseks Emmaste, Kõrgessaare, Käina, Laasi, Leluselja, Määvli, Pühalepa, Suuremõisa ja Tahkuna jahipiirkonnas.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...