Connect with us

Uudised

KIKi mullune parim projekt

Helja Kaptein
Hiiumaa parimaks KIKi rahastatud projektiks valisid hääletajad Palade loodushariduskeskuse õppeprogrammid, mis sai 47 häält ja tunnustuseks seinamärgi.
Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) korraldas parima maakonnaprojekti väljaselgitamiseks esmakordselt rahvahääletuse, kus parimaid sai valida 75 mullu valminud projekti seast.
Palade loodushariduskeskuses viidi aasta jooksul läbi õppeprogramme, seminare, loodusretki ja töötubasid, millest sai osa sadu lapsi ja täiskasvanuid. Projekti elluviijaks oli Palade loodushariduskeskus ja õppe­programme toetas KIK keskkonnaprogrammist 16 800 euroga.
42 häält kogus projekt, millega Käina ujula soojusenergiaga varustamine viidi õli- ja elektriküttelt üle taastuvenergiaallikale – hakkepuiduga töötavale katlamajale. KIKi toetus keskkonnaprogrammist oli 65 000 eurot ja projekti elluviijaks Käina spordikeskus.
35 häält kogus projekt, millega veised viidi päästma roostunud Salinõmme soolakuala. Soolaku ja ranna­niitude taastamiseks soetati 75 ha suurusele alale
21 Aberdiin-anguse tõugu veist. Lisaks ehitati neile varjualused, seati sisse heinapallide ladustamisplats ja parandati liikumisrada rannarohumaale. Projekti ellu­viijaks oli MTÜ Arhipelaag ja KIK toetas seda Euroopa regionaalarengu fondist 90 000 euroga.
31 häält kogus ohtlike jäätmete kogumise projekt, millega rajati vastuvõtupunktid saare igasse omavalitsusse ja tehti aastas kuni neli kogumisringi. Projekti viis ellu Hiiumaa omavalitsuste liit, KIKi toetus keskkonnaprogrammist oli 10 200 eurot.
21 häält sai 20 000 noore meriforelli asustamine aastatel 2013–2014 Hiiumaa rannikuvetesse. KIKi keskkonnaprogrammi toetus sellele oli 94 000 eurot ja projekti elluviijaks keskkonnaamet.
Kokku valmis mullu KIK rahastatud projekte 1089. Konkursiprojektid valisid nende seast KIKi projektikoordinaatorid ja maakondlikud esindajad, kes projektide elluviijatega igapäevaselt suhtlevad.
Konkurss on kavas läbi viia igal aastal ja osaleda saavad eelneva kalendriaasta jooksul valminud KIKi toel rahastatud projektid.
KIK on 15 tegevusaasta jooksul üle kogu Eesti õla alla pannud enam kui 17 000 projektile.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...