Connect with us

Uudised

Kiire tagasipilk festivalile Homecoming

Üheksas kammermuusikafestival Hiiumaa Homecoming oma imepäraste helivärvide ja emotsioonidega on ajalooks saanud. Väike kiirpilk tagasi sellele erilisele muusikasündmusele.
Tänavuse festivali kuulajate arvu mõjutasid kuum ilm ja väikesed saalid, näiteks Hiiumaa muuseumi saalike olevat olnud puupüsti täis. Samuti tänavuse festivali erilisim kontserdipaik – Orjaku seltsimaja. Seal anti ka noorukese festivali erilisim etendus – nii võib julgesti nimetada tippkvaliteedis kontserti, mida toetasid videod, seltsimaja aknast avanev sadamavaade ja puhkama lahkuv õhtupäike.
Üks korraldajaid, Dmitri Bulgakov, tunnistas, et kartis pisut elektrooniliste pillide sissetoomist, kuid  lõppkokkuvõtte jäid nii tema, festivalil esinenud muusikud kui publik Orjakus pakutuga väga rahule, mida kinnitas kuum aplaus.
“See õnnestus ja oli väga huvitav ning me ei peatu, kavatseme sellega jätkata,” kinnitas Bulgakov ja kiitis ka uut esinemiskohta.
Emotsioonid viis tippu Hiiumaa muuseumis kõlanud Mozarti klaverikontsert, mis kirjutatud klaverile ja orkestrile. Ermo Mäeots, kes samuti aastaid aktiivselt festivali korraldamisse panustanud, ütles, et mitmetel kuulajatel olid pisarad silmis.
Eelnimetatud kontserdi seadsid ekstra Hiiumaal esinenud muusikute koosseisu jaoks pianist Ingrid Fliter ja klarnetist Anton Dressler. “On väga meeldiv, et esinejad teevad Hiiumaa jaoks selliseid asju. Seade tegemine oli suur töö, mis kestis enam kui kuu aega,” tunnustas Bulgakov kolleege ja andis lubaduse, et kümnes Homecoming tuleb kindlasti – uute üllatustega.
Festivali Hiiumaa Homecoming/Kojutulek algatasid kaks sõpra, Moskva Gnessinite muusikaakadeemia vilistlast, oboemängijad Pavel Strugalev ja Dmitri Bulgakov kingitusena Hiiu saarele, kus nad on suviti puhanud kaheksandast eluaastast peale.
Moskvas toimuv sõsarfestival Homecoming on Gnessinite muusikaakadeemia vilistlaste kokkutulek kontserdi kujul.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.