Connect with us

Uudised

Kiire tagasipilk festivalile Homecoming

Harda Roosna | Hiiu Leht
Üheksas kammermuusikafestival Hiiumaa Homecoming oma imepäraste helivärvide ja emotsioonidega on ajalooks saanud. Väike kiirpilk tagasi sellele erilisele muusikasündmusele.
Tänavuse festivali kuulajate arvu mõjutasid kuum ilm ja väikesed saalid, näiteks Hiiumaa muuseumi saalike olevat olnud puupüsti täis. Samuti tänavuse festivali erilisim kontserdipaik – Orjaku seltsimaja. Seal anti ka noorukese festivali erilisim etendus – nii võib julgesti nimetada tippkvaliteedis kontserti, mida toetasid videod, seltsimaja aknast avanev sadamavaade ja puhkama lahkuv õhtupäike.
Üks korraldajaid, Dmitri Bulgakov, tunnistas, et kartis pisut elektrooniliste pillide sissetoomist, kuid  lõppkokkuvõtte jäid nii tema, festivalil esinenud muusikud kui publik Orjakus pakutuga väga rahule, mida kinnitas kuum aplaus.
“See õnnestus ja oli väga huvitav ning me ei peatu, kavatseme sellega jätkata,” kinnitas Bulgakov ja kiitis ka uut esinemiskohta.
Emotsioonid viis tippu Hiiumaa muuseumis kõlanud Mozarti klaverikontsert, mis kirjutatud klaverile ja orkestrile. Ermo Mäeots, kes samuti aastaid aktiivselt festivali korraldamisse panustanud, ütles, et mitmetel kuulajatel olid pisarad silmis.
Eelnimetatud kontserdi seadsid ekstra Hiiumaal esinenud muusikute koosseisu jaoks pianist Ingrid Fliter ja klarnetist Anton Dressler. “On väga meeldiv, et esinejad teevad Hiiumaa jaoks selliseid asju. Seade tegemine oli suur töö, mis kestis enam kui kuu aega,” tunnustas Bulgakov kolleege ja andis lubaduse, et kümnes Homecoming tuleb kindlasti – uute üllatustega.
Festivali Hiiumaa Homecoming/Kojutulek algatasid kaks sõpra, Moskva Gnessinite muusikaakadeemia vilistlast, oboemängijad Pavel Strugalev ja Dmitri Bulgakov kingitusena Hiiu saarele, kus nad on suviti puhanud kaheksandast eluaastast peale.
Moskvas toimuv sõsarfestival Homecoming on Gnessinite muusikaakadeemia vilistlaste kokkutulek kontserdi kujul.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...