Connect with us

Uudised

Munad paistavad olevat rahva lemmikud

Konkurss BRUNO
Konkurss BRUNO
Konkurss BRUNO
Konkurss BRUNO
Eile, Disainiöö festivali avapäeval, avati Põhjala tehases BRUNO toote­disaini auhindadele kandideerivate Eesti uudistoodete näitus, parimad valib žürii välja laupäevaks ja rahvas saab veel oma lemmikute poolt hääletada.
“Nappide elutingimustega harjunud eestlased on väga pragmaatilised, seda on näha kasvõi talukultuurist. Esemeid tehti ikka vajaduse järgi, eelkõige funktsiooniga arvestades. Ka nõukaaja põlvkond teab hästi, kuidas leidlikult otsiti lahendusi defitsiidiprobleemile ja loodi asju, mille järgi nõudlus oli,” ütles Eesti disainerite liidu juht Ilona Gurjanova pressiteate vahendusel, et vajaduspõhine lähenemine on Eesti disaineritele vägagi omane.
Viimase aja hea näitena tõi ta koroonakriisi tingimustes tekkinud EKA tudengite algatuse näovisiiride tootmiseks, maskide loomise ning kauba koju toimetamise teenused.
24 konkursi teise vooru jõudnud uudse disaintoote ja -lahenduse seast valib parimad välja rahvusvaheline žürii eesotsas Ubaldo Spinaga.
Eesti disainiauhindade rahva lemmiku valimisel aga saavad kaasa rääkida kõik, kes laigivad Facebookis oma lemmikdisaineri tööd.
Pühapäeva õhtuks oli internetihääletusel kõige rohkem, 449 häält, kogunud Laura Saksa kõrvarõngad, mis valmistatud munakoortest ja 395 häält sai joogiklaas Muna, mille autoriks Hiiumaa klaasikunstnik Anne-Liis Leht. Rohkem hääli kogusid veel Robin Mäe kivist prilliraamid, 411 häält, ja Germo Saare tulease Teemant – 356 häält.
Võitja kuulutatakse välja reedel, 18. septembril BRUNO pidulikul autasustamisel Põhjala tehases. EDA 2020 virtuaalgala algab 18. septembril kell 17 ja arvestades praeguseid turbulentseid aegu seoses COVID-19 puhangutega, toimub sel aastal disainiauhindade jagamine online’s. Jälgida saab seda Eesti Disainiauhinnad FB lehel või Eesti Disainikeskuse youtube’i kanalis.
Näitus Põhjala tehases Tallinn Marati 5 jääb avatuks 20. septembrini. Peale seda liigub näitus Viru Keskuse aatriumi, kus seda saab vaadata 4. oktoobrini. Erinevalt varasematest aastatest, rändab näitus edasi ka Võrru, Tartusse, Pärnusse ja Narva.
Eesti disaini auhinda BRUNO antakse välja alates 2006. aastast iga kahe aasta tagant.
Auhind on nime saanud disainikateedri rajaja prof Bruno Tombergi järgi, kes on ka tuntud geomeetrilise trofee kaasautor, olles juhendajaks ERKI tudeng Anneliis Aunapuule. Professor Tombergi initsiatiivil on Eesti disaini auhinna väljaandmist disainikateedri poolt alustatud juba kaheksa­kümnendatel. Esimesed auhinnad jagati Viitna kõrtsis toimunud pidulikul koos­viibimisel.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...