Connect with us

Uudised

Hiiu Folk ja Tallinna loomaaed pidutsesid koos

LY MELDORF
15aastaseks saanud Hiiu Folk pakkus meelelahutust Tallinna loomaaia 80 aasta juubelil, mida peeti pühapäeval. Ilusa ilmaga pühapäev möödus loomaaias meeleolukalt ja rahvarohkelt – loomaaeda külastas 10 741 inimest. Ühe külastaja sõnul oli tuuliku­platsil toimuv omaette pisike Hiiu Folk Tallinnas.
“Nii Hiiu Folk kui ka Tallinna loomaaed on oma olemuselt looduse- ja perekesksed – see annab ühise aluse paljude asjade koos toimetamiseks,” ütles loomaaia direktor Tiit Maran. “Muljed on positiivsed ja kindlasti kaalume võimalust ka tulevikus koostööd teha.”
Tiit Maran on Hiiumaaga aastaid tihedalt seotud olnud Euroopa naaritsa kaitse kaudu. Nüüdseks on loomaaia Euroopa naaritsa tehispopulatsiooni baasil loodud saarel naaritsa looduslik asurkond. Pidev Hiiumaal viibimine on loomaaia direktorit saarega sidunud ning nii ongi tal siin ka oma koht. Tänavusel Hiiu Folgil said huvilised osa Marani juhitud ülipõnevast retkest Euroopa naaritsa elupaika Vanajõele.
Festivalilaval musitseerisid ETV lastekoor Aarne Saluveeri ja Silja Uhsi dirigeerimisel, Tuuleviiul, Astrid Nõlvak ja Kaarli kanneldajad, Robirohi, Puuluup, Lõõtsavägilased, Tarmo Noormaa ja Anu Taul, Ida-Elina Soomest ning Väikeste Lõõtspillide Ühing, kes pani publiku kaasa tantsima.
Folgi päevajuht oli Kristjan Arunurm, festivali poolt olid kohapeal abiks Ly Meldorf ja Mia-Maria Meldorf.
Lisaks õpperetkedele looma- ja taimemaailma, loodus­hariduslikele töötubadele, loodushoiu- ja keskkonnaorganisatsioonide info- ja tegevustelkidele olid iseäranis menukad loomaaia ajalugu tutvustav näitus vana karumaja puurides ja Hiiu Folgi kontserdid tuulikuplatsil. Suur tung oli jääkarude juures, kus väikese Hiiu Folgi kontserdi andsid Leanne Barbo kandle­õpilased.
“Programmi kokku pannes lähtusin sellest, et loomaaia väga laia sihtgruppi arvestades oleks mitmekesist muusikat – et oleks kuulamist nii väikestele kui ka suurtele ning et oleks tantsimisvõimalus,” ütles Hiiu Folgi juht Astrid Nõlvak. “Tahtsin ka üllatust väljastpoolt Eestit – selleks oli Ida-Elina Soomest ning, et oleksid esinejad, keda Hiiu Folgi külastaja poleks sel aastal festivalil kuulnud.”
Nõlvaku sõnul läks päev igati korda. “Võimalusel tuleme Hiiu Folgiga ka tulevikus loomaaeda,” lubas ta. “Ja mis mind veel rõõmustab – looma­aed pidas oma sünnipäeva alkoholivabalt.”
Hiiu Folgi laval anti välja loomaaia aasta sõbra tiitel, mille pälvis kütusefirma Olerex.
Suurima kingi tegi Tallinna linn, kellelt 80aastane loomaaed sai asukate heaolu parandamiseks 80 000 eurot.

Riina Tobias

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...