Jälgi meid

UUDISED

Kiire interneti ja Kärdla valguskaabli arengutest

Elektrilevi
Elektrilevi on asunud projekteerima Hiiumaa valguskaabli­võrku, missugune operaator saab enda kasutusse Kärdlasse koos kanalisatsiooniga rajatud valguskaabli, pole veel teada.
Kõrgessaare osavalla vanem Üllar Laid rääkis, et lähi­nädalatel küsivad osavalla­vanemad koostöös külaseltside ja külaaktivistidega kõigilt ehitusregistris olevate hoonetega kruntide omanikelt, kas nad soovivad liituda kiire interneti võrguga.
“Koostöö sujub väga hästi ja suur osa andmeid üle Hiiumaa on juba kogutud,” rääkis Laid.
Seejärel edastab vald täpsed andmed Elektrilevile, kus neid kasutatakse liini­võrgu projekteerimisel.
Elektrilevi taristuliitumiste teenuste juht Oliver Ruus ütles septembris Hiiu Lehele, et neil on Hiiumaa valguskaabli projekti kohta vähe uudiseid ja lubas teada anda, kui läbirääkimistel vallaga on tulemusi.
Torustiku müügiks uus enampakkumine
“Praegu käivad läbi­rääkimised vallaga nii Kärdla kanalisatsioonitööde raames paigaldatud valguskaabli üle kui ka ülejäänud Hiiumaaga kiire interneti võrgu rajamiseks,” ütles Ruus.
Nimelt paigaldati möödunud aastal Kärdlas koos vee- ja kanalisatsioonitrassi ehitus­töödega ka valguskaabel. Nüüd on (osa)vallal kavas torustik müüa tulevasele teenusepakkujale.
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann on kindel, et torustiku sellises mahus paigaldamise ja müügiga antakse tugev tõuge teenuse­pakkujale oma teenuse laiendamiseks Kärdlas.
“Arutasime torustiku müüki vallavalitsuses ja otsustasime, et korraldame koos Kärdla veevärgiga lähiajal uue enampakkumise,” ütles Preimann.
Oktoobri alguses paneb vallavalitsus paika tingimused, misjärel selgub, millal saab enampakkumise välja kuulutada.
“Tõenäoliselt viime läbi enampakkumise torustiku müügiks kas oktoobri teises pooles või novembri alguses, kuna enampakkumise dokumendid ja tingimused vajavad ettevalmistamist,” selgitas osavallavanem. Enampakkumise puhul koostab müüja enampakkumise tingimused ehk asjaolud, mida ostja peaks teadma – näiteks, mida pakkumises hinnatakse, milline on garantii­periood jne.
“Kärdla mikrotorustiku ostja ei ole veel selge, Elektri­levi on üks võimalikest huvilistest, seega ei saa veel rääkida konkreetsest tulevasest teenusepakkujast,” ütles osavallavanem Lauri Preimann.

Veel lugemist:

UUDISED

Elektrilevi on kokkuleppe sõlminud 12 erineva sideteenuste operaatoriga, kes hakkavad internetti ja teleteenust pakkuma Elektrilevile kuuluvas avatud kiire interneti võrgus. Igas piirkonnas hakkab teenust...

UUDISED

Saarte Liinid paigaldas Heltermaa sadama­kassade katuse alla võrgud, et pääsukesed enam sinna pesi teha ei saaks, midagi läks aga valesti ning kümned linnud jäid...

UUDISED

Arvatakse, et kõik, mis internetis leida, on kõigile vabaks kasutamiseks. Ei ole, see on vaid kõigile vabalt vaatamiseks. Internetis leiduvad fotod kuuluvad nende autoritele,...