Connect with us

Uudised

Kiili tõi liitumissõnumi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Septembri lõpus käis Lääne maleva Hiiumaa malev­konna liikmetel külas Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili.
Ta tõi olulise teate, et mõttekas oleks liita Hiiumaa malevkond Saaremaa malevaga. “Teil on ühine operatsiooniruum, ühised ülesanded, ühine juhtimine ja logistikaliinid,” ütles Kiili.
Nüüd peavad Hiiumaa malevkonna liikmed ise otsustama, kas nad jäävad Lääne maleva alla või liituvad Saaremaa malevaga. “Meie jaoks tundub ühinemine mõistlik,” ütles Kiili.
Kaitseliidu ülem nentis, et protsessid on pikad ja võtavad aega aasta või paar. “Muudatusteks on oma protseduur, aga peale jääb vabatahtlike tahe,” kinnitas ta. “Loomulikult on sellele kohe humoorikas vastuseis, aga ka Saaremaa malevapealiku Gunnar Havi isa on hiidlane,” naljatas ta.
Lääne maleva Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino ütles, et ettepanek oli ootamatu ja nõuab sügavat arutelu.
“Kahe otsaga asi: rahuajal on saarlastega väga halb koostööd teha, sest eriti talvel pole mingit ühendust,” ütles Reino. “Sõja ajal on lugu ilmselt teine.”
Pealik ütles, et käib ära Kaitseliidu vanematekogul ja seejärel hakkavad kohalike kaitseliitlastega seda küsimust arutama, sama arutelu tuleb läbida ka naiskodukaitsjatel ja noorteorganisatsioonide liikmetel.
Hiiumaa malevkonna instruktor-kompaniiülem Sven Luik lisas, et Lääne maleva juurde jäämist või liitumist Saaremaa malevaga arutatakse ka jaanuaris toimuval üldkoosolekul.
Kõigele lisaks tuleks siis ka muuta Saaremaa maleva senine nimi Saarte malevaks.
HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...