Connect with us

Juhtkiri

Kes otsustas?

Maavanem Riho Rahuoja räägib tänases Hiiu Lehes, kuidas saladuskatte all tehti otsus parvlaev Hiiumaa viia Saaremaa liinile. Maavalitsust hoiti täielikus infosulus.
Pole ka selge, kelle otsus see on. Ministeerium ütleb, et otsuse tegi laevakompanii. Laevakompanii esindaja Tõnis Rihvk, et kui minister Michal käsib, tuuakse  Hiiumaa tagasi.
Ebaselge on ka see, kas muudatus on vastuolus sõitjateveo avaliku teenindamise lepinguga, mille punkt 16 sätestab, et vedaja peab Hiiumaa liinile tooma uue laeva.
Hiiu Leht püüdis sellele küsimusele vastust saada ministeeriumilt, kuid sellele lihtsalt ei vastatud. Vaatamata, et küsitud sai kolm korda ja kinnitus küsimuse kättesaamise kohta tuli. Miks küll?
Maavanem vahendas minister Kristen Michali öeldut, et ei ole välistatud, et Hiiumaa siia liinile tagasi tuleb. Et see ei ole lõplik otsus ja kui leitakse paremaid lahendusi, siis see muudetakse.
See oleks õige otsus – riik ei tohiks hiidlaste arvelt kokku hoida. Pole ju meie süüdi, et Saaremaa Laevakompanii oma alused Saksamaale viis.

14. august 2015

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...