Connect with us

Juhtkiri

Kes otsustas?

Maavanem Riho Rahuoja räägib tänases Hiiu Lehes, kuidas saladuskatte all tehti otsus parvlaev Hiiumaa viia Saaremaa liinile. Maavalitsust hoiti täielikus infosulus.
Pole ka selge, kelle otsus see on. Ministeerium ütleb, et otsuse tegi laevakompanii. Laevakompanii esindaja Tõnis Rihvk, et kui minister Michal käsib, tuuakse  Hiiumaa tagasi.
Ebaselge on ka see, kas muudatus on vastuolus sõitjateveo avaliku teenindamise lepinguga, mille punkt 16 sätestab, et vedaja peab Hiiumaa liinile tooma uue laeva.
Hiiu Leht püüdis sellele küsimusele vastust saada ministeeriumilt, kuid sellele lihtsalt ei vastatud. Vaatamata, et küsitud sai kolm korda ja kinnitus küsimuse kättesaamise kohta tuli. Miks küll?
Maavanem vahendas minister Kristen Michali öeldut, et ei ole välistatud, et Hiiumaa siia liinile tagasi tuleb. Et see ei ole lõplik otsus ja kui leitakse paremaid lahendusi, siis see muudetakse.
See oleks õige otsus – riik ei tohiks hiidlaste arvelt kokku hoida. Pole ju meie süüdi, et Saaremaa Laevakompanii oma alused Saksamaale viis.

14. august 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...