Connect with us

Uudised

Kergejõustiku Hiiumaa esivõistlused tõid meistrite sekka noori

Möödunud pühapäeval peeti Kärdla staadionil 65. korda Hiiu maakonna esivõistlusi kergejõustikus. Võistluste kavva kuulusid 100 m jooks, 800 m jooks naistele, 1500 m jooks meestele, kaugus, kõrgus, kuul, oda – seega igati sobivad alad amatöörsportlastele.
Võistlused algasid 100 m jooksuga naistele. Võitis juunioride klassi kuuluv Anet Post hea ajaga 13,4, järgnesid noored Kristina Joarand 14,1 ja kolmandana Annabel Pielberg samuti 14,1. Meeste jooksu võitis üllatuslikult Hergo Tasuja (12,1), kes enne jooksu oli mänginud täisaja jalgpalli. Talle järgnesid Timo Vares (12,2) ja Marko Pruunlep (12,4).
Keskmaajooksudes oli osavõtjaid väga vähe ja tulemused tagasihoidlikud. Naiste 800 m jooksu võitis Emma Kaups ja meeste 1500 m Marko Pruunlepp.
Kaugushüppes oli osavõtjaid rohkesti, kuid tulemused jäid keskpäraseks. Naistest oli esimene Anet Post 4.82, teine Kristina Joarand 4.68. Meestest võitis Marko Pruunlepp (5.83).
Kõrgushüppes naistele oli hea tulemusega 1.50 esimene Karina Suik, Kristina Joarand oli taas teine (1.40) ja kolmas Anna-Brita Tall (1.35). Meeste kõrgushüppe võitis Hergo Tasuja.
Kuulitõukes sai tulemusega 11.35 esikoha Häli-Herta Haavapuu, talle järgnesid Mari Vahtra ja Paula Ruben. Meeste kuulitõuke võitis maakonna hooaja tipptulemusega 14.52 Allan Sadul, talle järgnesid Vaiko Kivi ja Edgar Liiber.
Kettaheite esikolmik naistele oli sama kui kuulitõukes: Häli-Herta Haavapuu võitis tulemusega 38.41, Mari Vahtra 28.43 ja Paula Ruben 27.98. Meeste kettaheite võitis Allan Sadul kogu võistluste parima tulemusega 51.40, järgnesid Raido Känd ja Vaiko Kivi.
Naiste odaviske võitis meeldiva üllatusena 12aastane Ann-Ly Kibuspuu ja meestest Tõnis Tikka.
Võistluste peakohtunikule Toivo Pruulile meeldis, et osales palju noori, kes saavutasid küllalt häid tulemusi. Eriti väärib märkimist Ann-Ly Kibuspuu odaviske võit ja B-vanuseklassi võistleja Edgar Liiberi kolmas koht meeste kuulitõukes. Heas vormis olid Häli-Herta Haavapuu ja Allan Sadul. Miinuspoolele jääb see, et väga vähe osavõtjaid oli keskmaajooksudes ja meeste kõrgushüppes.
Huvitava faktina võib lõpetuseks lisada, et läbi aegade on amatöörsportlaste tulemused olnud võrreldavad. Nii näiteks oleks võinud 1949. a esivõistluste tulemustega jõuda tänavu kolme parema hulka 11 võistlejat.
Nüüd ootab hiidlasi ees mitu jõukohast ja huvitavat võistlust: 9. augustil Kilingi-Nõmmel maaspordiühingu Jõud esivõistlused, 13. augustil sõidetakse võistlema Ahvenamaale Läänemeresaarte B7 Mängudele ja 24. augustil on Kuressaares Eesti saarte mängud.
LEMBIT SAUER

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...