Jälgi meid

Tervis

Kas võime kergemalt hingata?

Elo Aunpuu
Viimati võeti Hiiumaal COVID-19 positiivne proov enam kui nädal tagasi. Negatiivsed proovid võeti ka Tohvri hoolde­kodu personalilt ja hoolealustelt. Kas hiidlastel on põhjust kergemalt hingata ja loota, et oleme hullemast pääsenud?
Koroonapuhang Eestis algas hiidlaste jaoks kohe traagiliselt, sest esimene viiruse taga­järjel elu kaotanu oli Hiiumaalt. Praegu aga tundub, et oleme eriolukorra reeglitest korralikult kinni pidanud ja ulatuslikku viiruse­levikut saarel pole. Viimati lisandus Hiiumaal antud COVID-19 proovidele positiivne vastus 3. aprillil ehk enam kui nädal tagasi.
Neljapäeva õhtuse seisuga oli Hiiumaal võetud 229 COVID-19 analüüsi, neist 79 neljapäeval Tohvri hoolde­kodu klientidelt ja töötajatelt, kelle proovide vastused olid negatiivsed.
Vestlesin Tohvri hooldekodu juhi Pirje Lehtmaaga reedel, mil polnud veel tegelikult teada, kas Tohvrilt võetud proovid on negatiivsed või mitte. Lehtmaa sõnul sujus proovide võtmine ilma komplikatsioonideta ja väga rahulikus meeleolus. “Meil on kõik Tohvril seni hästi,” kinnitas ta.
Hooldekodu juht ütles, et neil on tarvitusel kõik ettevaatusabinõud ja eraldi lisapiiranguid praegu plaanis pole. “Anname endast kõik, et hoida viirus Tohvrilt ja kogu Hiiumaalt võimalikult kaugel,” kinnitas ta.
Eile võeti COVID-19 analüüsid Samaaria hooldekodu hoolealustelt ja personalilt. Need vastused peaksid selguma homme.
Kokku on seni koroona­viirus diagnoositud kaheksal Hiiumaaga seotud inimesel.
Hoolimata sellest, et juba mõnda aega pole saarel ühtegi koroonaviirusesse nakatunut lisandunud, tuleb siiski säilitada valvsus ja järgida terviseameti soovitusi. Endiselt tuleb püsida kodus, vähendada kontakte miinimumini ja pesta tihti käsi.
Haiguse sümptomite ilmnemisel tuleb helistada pere­arstile ja koos perearsti saatekirjaga end Kärdla polikliiniku juures töö­päeviti kella 9–15ni avatud mobiilsesse laborisse testima sõita.

Veel lugemist:

Uudised

Novembri alguses surnuna leitud rebaselt tuvastati kõrge patogeensusega lindude gripi tüvi H5N1. Tegemist on esimese leiuga Eestis, mis tuvastatud imetajal. Põllumajandus- ja toiduameti loomatervise...

Tervis

President Kersti Kaljulaid, laulja Anne Veski ja arst Arkadi Popov kutsuvad ühises videoüleskutses inimesi üles augustikuu jooksul ennast vaktsineerima, et koroonaviirust sügisel kontrolli all hoida:...