Connect with us

Juhtkiri

Kas ametikool võidab?

Kahe kooli ühisdirektor on nüüdseks tegelikkus. Ja seda vaatamata sellele, et isegi maavanem Riho Rahuoja ütles Hiiu Lehele, et mõlemad koolid vajaksid edukaks edasiminekuks direktori täisjõudu.
Maavanem nentis, et tema seisukoht paraku ei loe: otsus oli ministeeriumis ammu tehtud ja ühisjuhtimise idee tuli Hiiumaalt.
Tormi sellele ametikohale just ei joostud. Kolme ühisdirektoriks kandideerinu seast valiti välja senine Kärdla ühisgümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa.
Kahtlemata on Eesmaa saare kogenuim koolijuht ja võimekaim haridusvisionäär, kelle üheks heaks omaduseks peetakse muuseas seda, et ta laseb kollektiivil tööd teha.
Loodame, et ta jagab end nende kahe vastutusrikka ametikoha vahel õiglaselt ja kumbki kool ei jää unarusse.
Seda enam, et eelmisele direktorile panid kolleegid süüks, et ta õppetööd sugugi ei tähtsustanud ja tegeles kõige muu kui ametikooli kutseõppe arendamisega.
Suhtumine – valisin riigigümnaasiumi, millega tuli kaasa ametikool –, on toimetuse meelest natuke vildak ja võib ametikooli selles olukorras kaotajaks jätta.
Eesmaa ütles, et põhimõtteliselt vahet pole – kool on kool. Nii on, aga meeles peaks pidama seda, et kui üldhariduskooli toob õpilased koolikohustus, siis ametikooli õpilaste leidmisega tuleb kõvasti tööd teha.
Ja sellest sõltub kui kaua meil siin saarel kutseõppe võimalus on.

28. juuli 2015

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu