Connect with us

Juhtkiri

Kas ametikool võidab?

Kahe kooli ühisdirektor on nüüdseks tegelikkus. Ja seda vaatamata sellele, et isegi maavanem Riho Rahuoja ütles Hiiu Lehele, et mõlemad koolid vajaksid edukaks edasiminekuks direktori täisjõudu.
Maavanem nentis, et tema seisukoht paraku ei loe: otsus oli ministeeriumis ammu tehtud ja ühisjuhtimise idee tuli Hiiumaalt.
Tormi sellele ametikohale just ei joostud. Kolme ühisdirektoriks kandideerinu seast valiti välja senine Kärdla ühisgümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa.
Kahtlemata on Eesmaa saare kogenuim koolijuht ja võimekaim haridusvisionäär, kelle üheks heaks omaduseks peetakse muuseas seda, et ta laseb kollektiivil tööd teha.
Loodame, et ta jagab end nende kahe vastutusrikka ametikoha vahel õiglaselt ja kumbki kool ei jää unarusse.
Seda enam, et eelmisele direktorile panid kolleegid süüks, et ta õppetööd sugugi ei tähtsustanud ja tegeles kõige muu kui ametikooli kutseõppe arendamisega.
Suhtumine – valisin riigigümnaasiumi, millega tuli kaasa ametikool –, on toimetuse meelest natuke vildak ja võib ametikooli selles olukorras kaotajaks jätta.
Eesmaa ütles, et põhimõtteliselt vahet pole – kool on kool. Nii on, aga meeles peaks pidama seda, et kui üldhariduskooli toob õpilased koolikohustus, siis ametikooli õpilaste leidmisega tuleb kõvasti tööd teha.
Ja sellest sõltub kui kaua meil siin saarel kutseõppe võimalus on.

28. juuli 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...