Connect with us

Uudised

Kärdla nukuteater vajaks rohkem valla tuge

Harda Roosna | Hiiu Leht
Nukuteatri praegune tegevjuht Kersti Ojasalu on 20 aastat teinud tasuta tööd ja lubab jätkata, kuid edukaks toimimiseks vajaks teatrike märksa rohkem ka valla toetust.
Kärdla nukuteatri remondi­järgsel pidulikul avamisel andsid näitlejad lühietenduse puupüsti täis saalile ning siis oli kord tänusõnadeks. Kersti Ojasalu tänas kõiki panustanuid, kas osaluskaardiga või kauni riidest poekotiga, millele tikitud teatri uue esiterrassi sisse lõigatud nukud. Kotid valmistasid täiesti tasuta Tuule­pesa kaupluse nobenäpud.
Kõigepealt sai tänusõnade osaliseks Hiiumaa vald. Kingituse võtsid vastu ning koos heade sõnade ja lilledega andsid üle ümbriku vallavanem Reili Rand ja osavallavanem Lauri Preimann. “See vaade, et teatrisaal on täis, on parim vaade ja niipalju säravaid silmi on suurim tänu kõige selle eest, mida sa teed, oled teinud ja loodetavasti teed ka tulevikus,” ütles Preimann.
“Kui ma olen seda juba niikaua teinud, siis mina siit oma juurte juurest ei lähe kuhugi,” kinnitas Ojasalu vapralt. Ta lisas, et jaanuaris ongi tal kavas osaleda koolitusel, kuidas rahavoogusid nukuteatri poole juhtida.
Vallavanema sõnul paneb vald õla alla, et hoone teine korrus sisustatud saaks.
Tänatavate rivi oli pikk, alates projektijuhist Aare-Villu Kattelist ja ehitajatest, koostööpartnerite ja vabatahtlikeni välja. Õnnitlejate rivi samuti.
Teater vajab rohkem tuge
Kui õnnitlused kuulatud ja rahvas peolauas maiustas, võttis allakirjutanul nööbist teatrikese vabatahtlik toetaja Elena Linkov. Temal oli hoopis mure – Kersti Ojasalu on teatrikese toimimisse panustanud 20 aastat ja täiesti tasuta.
Ojasalu ütles, et kuus maksab vald praegu nukuteatrile 100 eurot. Aga näiteks ühe kuu elektrikulu, siis kui elektri­radiaatoritega tuli värvitud ruume kuivatada, ulatus 200 euro ääre alla. “Meil on ju sünnipäevateenused ja etendused, eks sellest tulust tuleb vahe katta,” ütles Ojasalu.
Ta meenutas, et on olnud perioode, kui ta on saanud ringijuhi tasu. See summa jäi alla 100 euro, aga praegu ei saa ta sedagi.
“No jah, aga vahel jälle veab projektidega ja siis on jälle raha rohkem, aga seda saab konkreetseks sündmuseks ja ega ma projektijuhi tasu pole sinna osanud sisse kirjutada,” nentis Ojasalu. “No ja kui see tasu ka on, siis on see ka väike.”
Valla toetus tuleb
Muidugi, tasuta ja oma pensionist isegi peale makstes juhtis nukuteatrit ka teatri asutaja Lea Sibul Poola, kes pidu jälgis seinale riputatud fotolt. Kuid kas nii ikka on õige? Miks peaks keegi kogukonna heaks lõputult tasuta tööd tegema?
Hiiumaa valla kultuuri- ja haridusosakonna juhataja Karin Kokla ütles, et Hiiumaa vallavalitsus külastas Kärdla nukuteatrit remondijärgselt novembri lõpus. “Sellel külastusel andis Kersti Ojasalu põhjaliku ülevaate nukuteatri toimimisest ja kitsaskohtadest. Vallavalitsus mõtleb kaasa, kuidas nukuteatri ja Kersti südamega tehtud töö saaks õiglaselt väärtustatud ja haldamine senisest paremini korraldatud.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...