Jälgi meid

UUDISED

Käina ujula bassein läks kolmeks kuuks remonti

Käina Spordikeskus
Hiiumaa ainus, aastal 2003 valminud ujula läbib suve jooksul remondi, et septembris oleks vett täis bassein taas ujumishuvilistele avatud.
Käina ujula suure basseini plaaditud põrandat katnud plastikkate on juba 15 aastat vana ja vahetatakse nüüd uue spetsiaalse rullmaterjali vastu.
Katendi leke on Käina osavalla vanema Omar Jõpiselja sõnul peamiseks põhjuseks, miks spordikeskuse ujulas tuli remont ette võtta. Ta selgitas, et kui vesi pääseb basseini alusesse betoonkehasse, hakkab see lõhkuma raudbetooni ja kahjustama basseini konstruktsiooni.
Tööde käigus isoleeritakse ühenduskohad vettpidavaks ning basseini põhi, seinad, hüppepukid, ülevoolurenn ning renni ja basseini vaheline ala – kokku ligikaudu 480 ruutmeetrit – saab uue katte. Uuendatakse ka ujumis­radade märgistust, mis tellija soovil peab vastama võistlus­ujulatele seatud standarditele.
Vaja läks kahte hanget
Käina spordikeskus leidis töövõtja ujula remondiks peale teist hanget. Esimene, maikuus läbiviidud hange lõppes lepinguta, ehkki tähtajaks laekus pakkumus Tallinna ette­võttelt Katuse Profid. Ainsa pakkumuse läbivaatamisel selgus, et see on jõus kuu aega, kuid hankekutses oli nõutud vähemalt kolme kuu pikkust kehtivusaega. Pakkumus tunnistati mittevastavaks ja spordikeskus kuulutas välja uue, väljakuulutamiseta läbirääkimistega riigihanke. Juuni keskel sõlmiti leping ning Katuse Profid alustas ujula remonti. Tööd peavad valmis saama augusti lõpuks.
Tööde maksumus on ligi 132 000 eurot, lisandub käibe­maks. Summa on Hiiumaa vallavalitsuse rahastusest u 2000 euro võrra kallim.
Lisaks vallale rahastab ujula remonti EL Leader programm ligikaudu 42 000 euroga.

Veel lugemist:

UUDISED

Sarnaselt Sõru jahisadamale teeb ehitushanke võitja AS Tariston ka Kalana jahisadama basseinis esimese etapi tööd n-ö kuivalt, et suve teises pooles jätkata süvenduse ja...

UUDISED

Sel aastal pidi Hiiumaa vald nurjunuks tunnistama Kärdla lasteaia remondi hanke, kuna pakutud hind oli liiga kõrge. Hiiumaa vald pole ainus, mitmed omavalitsused küsisid...

UUDISED

Hiiumaa haigla röntgeniruumi käib remont, et teha ruumi uuele röntgeniaparaadile. Hiiumaa haigla haldusjuht Tõnis Laanemäe ütles, et vana röntgeniaparaat on juba maha võetud ja...

UUDISED

Käina ujula külastajate silmad said kahjustada – selgub, et silmi ärritava seotud kloori hulka basseinivees mõjutavad pesemata basseiniminejad. Ujula külastaja Kristina kirjutas esmaspäeval sotsiaal­meedias,...