Connect with us

Uudised

Kärdla nukuteater kutsub beebitundi

LAURA RUUL
Kärdla nukuteatri juht Kersti Ojasalu teatas hea uudise, et nukuteatri majas Uus tn 1 on neljapäevahommikuti beebide mängutund.
Koos ema või isaga mängivad poole- kuni pooleteiseaastased beebid liigutustega laulu­mänge,  võimeldakse, mängitakse nukkude ja pillidega.
“Kasvatame nukuteatrile publikut ja uusi näitlejaid,” naljatas nukuteatri juht Kersti Ojasalu.
Praeguseks on beebid koos käinud neli-viis korda ja osalejaid on olnud kümmekond. Juhendajaks on Liina Siniveer MTÜst Perekool ja beebitund algab kell 10. Soovijaid oodatakse ringiga liituma. Osalemise eest tasu ei võeta, kuid kes soovib, võib nukuteatri toetuseks teha vabatahtliku annetuse.
Nukuteatris toimub muudki. Jõuluajal teevad lasteringides osalejad väikeseid etteasteid, mida kantakse ette näiteks laste sünnipäevadel, mis praeguseks on kujunenud nukuteatri põhitegevusalaks. Igas kuus on sünnipäev või kaks, viimasel ajal eriti tihedalt. Nukuteater pakub omalt poolt ruume ja sünnipäeva eeskava, toitlustuse korraldavad sünnipäevalised ise.
Samuti käiakse nukuteatris klassiõhtuid pidamas, aga nukunäitlejatel tuleb esineda ka aastalõpupidudel. Nende etteasteid saab näha juba sel nädalalõpul Kärdla kultuuri­keskuses peetaval jõulu­laadal.
Toreda projektiga tuli välja Hiiumaa gümnaasiumis õppiv Taaniel Palmiste, kes teeb loovtöö Hiiumaalt pärit luuletajate loomingust. Luuletuste taustaks filmib ta üles stseene, millest üks lavastatakse koos näitlejatega nukuteatri ees.
Praegu õpib nukkudega näitlemist kolm vanuserühma lapsi: 1.–3. klassi õpilastest koosnev ettevalmistusrühm, mitu aastat harjutanud 5. klassi õpilaste grupp ja 6. klassi õpilaste grupp. Kokku on nukunäitlemise saladustesse pühendatud ligi 20 last.
Täiskasvanute trupiga on nukuteatris valmimas lavastus, mis peaks esitusküpseks saama märtsi lõpul toimuvateks teatripäevadeks. Praegu teevad näitlejad iseseisvat tööd tekstiga ja aeg-ajalt käib lavastaja Are Uder, kes põhikohaga on teatri NUKU näitleja, kohapeal etendust sättimas. Näidendi aluseks on Ungari muinasjutt kahest ahnest karupojast. Uhked mehhanismidega nukud, kaks karu, karuema, rebane ja mägrapere, teeb valmis Are Uder ise.
“Meil Hiiumaal ju mäkra ei ole, siis saab vähemalt nukuteatris näha, missugune see loom välja näeb,” ütles Ojasalu.
Ka lavastaja Koit Randus teeb väikse täiskasvanute trupiga nukuteatris kord nädalas proovi. Kas ja millal tükk lavale jõuab, pole veel teada.
Veel toimub nukuteatri majas aeg-ajalt enesearenduskoolitusi, millega loodetakse jätkata ka uuel aastal.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...