Connect with us

Juhtkiri

Kärdla, ärka!

Miks Kärdlas on nii vähe talgukohti? Vaid kuus hakkajat käsitööseltsi liiget Vabarikuväljakul, Tõnu Soobi vabavaratalgud ja muuseumi digitalgud.
Rahvast on Kärdlas ju palju ja ühiselt annaks ehk nii mõndagi ära teha ka linnaruumis? Ei pea ju alati ootama, et linnavalitsus tulgu ja tehku ja korrastagu.
Tallinnas hakkavad linnaasumid tasapisi ärkama. Näiteks tänavu olid suured talgud Lasnamäel. Kalamaja kant, Kassisaba, Nõmme ja mitmed teised ajavad juba ammu koos oma eluruumi parendamise asju.
Kärdlas on tore näha, et viimasel ajal on nii mitmessegi seni tühjalt seisnud majja taas elu tekkimas – koristatakse, sätitakse, ehitatakse.
Oma tänava heakorratalgud oleks üks tore koht, kus nii senised kui uusasukad omavahel tuttavaks võiks saada. Ja kui tänav niigi korras, saaks ehk minna uutele tulijatele appi näiteks õue koristama.
Talgud pole mingil juhul seesama, mis oli leninlik laupäevak – see on meie vabatahtlik võimalus teha midagi ise ära oma kodu heaks. Ja talguõhtu väsimus on erilise laenguga ja mõnusalt magusvalus.
Uskuge, kohvilähkrid, seda tasub omal nahal proovida!

6. mail 2014

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...