Connect with us

Juhtkiri

Kärdla, ärka!

Miks Kärdlas on nii vähe talgukohti? Vaid kuus hakkajat käsitööseltsi liiget Vabarikuväljakul, Tõnu Soobi vabavaratalgud ja muuseumi digitalgud.
Rahvast on Kärdlas ju palju ja ühiselt annaks ehk nii mõndagi ära teha ka linnaruumis? Ei pea ju alati ootama, et linnavalitsus tulgu ja tehku ja korrastagu.
Tallinnas hakkavad linnaasumid tasapisi ärkama. Näiteks tänavu olid suured talgud Lasnamäel. Kalamaja kant, Kassisaba, Nõmme ja mitmed teised ajavad juba ammu koos oma eluruumi parendamise asju.
Kärdlas on tore näha, et viimasel ajal on nii mitmessegi seni tühjalt seisnud majja taas elu tekkimas – koristatakse, sätitakse, ehitatakse.
Oma tänava heakorratalgud oleks üks tore koht, kus nii senised kui uusasukad omavahel tuttavaks võiks saada. Ja kui tänav niigi korras, saaks ehk minna uutele tulijatele appi näiteks õue koristama.
Talgud pole mingil juhul seesama, mis oli leninlik laupäevak – see on meie vabatahtlik võimalus teha midagi ise ära oma kodu heaks. Ja talguõhtu väsimus on erilise laenguga ja mõnusalt magusvalus.
Uskuge, kohvilähkrid, seda tasub omal nahal proovida!

6. mail 2014

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...