Connect with us

Uudised

Käina eakate väljasõidud väga menukad

Käina valla sotsiaal-osakond korraldab valla pensionäridele väljasõite – eelmistel reisidel käis 48 ja 73 osalejat, septembrikuu reis viib valla eakad Muhumaale.
ANNA-MAARJA ROOSNA
anna-maarja@hiiuleht.ee
“Loodame viia bussitäie pensionäre Muhumaa tuurile, mis koos vaatamisväärsuste külastamisega olekski tervisesportlik üritus,” selgitas Käina valla sotsiaaltöö nooremspetsialist Aime Tamm.
Nimelt on tänavune aasta kuulutatud kultuuriministeeriumi ja Eesti olümpiakomitee koostöös üleriiklikuks liikumise ja spordi aastaks, Käina vallas lisaks veel eakate aastaks. Sellega seoses pöörab vallavalitsus suuremat tähelepanu eakate ajaveetmisvõimalustele ja kutsutakse ellu mitmesuguseid sportliku sisuga ettevõtmisi.
10. septembri väljasõidul on kavas külastada Eemu veskit, Muhu maalinna, jaanalinnufarmi, Katariina kirikut ja pastoraati, kaubahoovi, Üügu panka, Koguva küla ja Muhu muuseumi. Külastuskohad ja lõunasöök on saadaval lisatasu eest, samuti on tellitud giid.
Ühel reisil 73 eakat
Käina eakate väljasõitude seeria sai alguse mullu sügisel kui vald korraldas pensionäridele reisi Tallinna Lennusadamasse.
“Osavõtt oli väga aktiivne, järjest küsisime suuremat bussi,” kommenteeris Tamm mullust ettevõtmist. Sõit toimuski lõpuks kahekordse bussiga – kokku osales tol reisil koguni 73 pensionäri.
Tamm selgitas Hiiu Lehele ka selle aasta plaane: “Kuna sõit meeldis ja sooviti edaspidigi teha koos väljasõite, saigi plaani võetud ka käesoleval aastal korraldada kaks suuremat reisi.” neist esimene toimus lõikuskuu alguses, 6. augustil, siis külastati Tallinna teletorni ja botaanikaaeda. Ka sellele reisile oli huvilisi rohkesti – registeeris end 50 inimest, kellest kaks loobusid viimasel hetkel.
Sel korral sai bussis tehtud ka küsitlus, kas soovitakse veel reisida ja kuhu võiks sõita. Vastustest selgus, et soovitakse külastada Muhumaad, Tallinna loomaaeda, Eesti kunstimuuseumi ja Kadriorgu – sealt ka septembrikuise väljasõidu idee. “Kaks viimast sihtpunkti jäävad ootama järgmist aastat,” lubas Tamm.
Muhumaa väljasõidule registreerimine kestab
5. septembrini või lõppeb 50 bussikoha täitumisel. Täpne väljasõiduaeg selgub pärast kõigi osalejate registreerimist. Lisainfo telefonil 462 2883.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....