Connect with us

Uudised

Kaaluka võistluse korraldamine õnnestus

Jahtklubi Dago jaoks oli Eesti MV etapi korraldamine paras väljakutse, aga kõik õnnestus suurepäraselt, isegi ilm oli purjetamiseks ideaalne.
Nädalavahetusel peeti Hiiumaal üle pika aja purjetamise Eesti meistrivõistluste üks etappe. Võistluse avasid reede pealelõunal Kärdla sadamas JK Dago kommodoor Meren Tamm, Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja Eesti jahtklubide liidu (EJL) juhatuse liige Sven Nuutmann.
Eesti jahtklubi liidu lipu tõmbasid üheskoos vardasse noor purjetaja Jorgen Kuivonen
ja  purjetamistreener Anni Rätsep. Mõlemad on jahtklubi jaoks väga olulised persoonid: Kuivonen on vaieldamatult parim Hiiumaa noorpurjetaja, kes koduklubi esindanud nii Eestis kui ka välismaal, Rätsep
aga tegeleb igapäevaselt sellega, et lähiajal oleks Hiiumaal veel paljulubavaid noori purjetajaid sirgumas.
Tamm: Tahaks korrata
Meren Tamm ütles, et võistluse korraldus võttis omajagu aega ja pühendumist. “Leida toetajaid ja sponsoreid, teha selgeks kõik võistlusega seotud tehnilised detailid ja soetada vajalik inventar,” loetles ta ülesandeid. Samas lisas, et kuna ettevalmistusperiood algas juba talvel, kulges kõik sujuvalt ja rahulikult.
Tamme sõnul sai koostöös Eesti jahtklubide liiduga tehtud korralik eeltöö. “Käisime võistluste korralduspoolt nuusutamas ka juuni keskel Pärnus,” märkis ta.
Korraldustiimile jagus Tammel vaid kiidusõnu, tema sõnul olid nii Hiiumaale kutsutud võistlusametnikud kui ka kohapealne tiim tasemel: “Iga võistluspäeva alustasime naerulsui ja ka merelt tagasi tuldi rõõmsa meelega.”
Tamm lubas, et nad teevad omalt poolt kõik, et ka järgmisel aastal purjetamise Eesti meistrivõistluste üht etappi Hiiumaal võõrustada.
Nuutmann: Esialgu oli kõhe
Sven Nuutmann, kes ise sellest aastast rohkem tegev ka jahtklubis Dago, ütles reedel, et kui otsustati, et võistluste üks etapp toimub Hiiumaal, oli tal natuke kõhe tunne. “Aga kui hakkasin nägema, millised inimesed korraldamisega on seotud, kes olid kohe valmis appi tulema, siis mu kõhklused olid läinud,” tõdes Nuutmann. Tema sõnul võidab Eesti purjetamine sellest kindlasti palju, et ka Hiiumaal saab tipptasemel noorte purjetamist näha ja ka teha: “Loodetavasti saab sellest siin traditsioon.”
Ka peavõistlusjuht Jüri Sõberil jagus võistluse korraldajatele vaid kiidusõnu.
“Reilile ja Merenile teatan, et nii põhjalikku ettevalmistust ja eeltööd nagu Hiiumaal kohtab, tehakse väga-väga harva,” ütles Sõber reedel.
Ilm hellitas
Kärdla Cramo Race koosnes kõigile võistlusklassidele kahest eraldi peetud etapist, millest esimene lõppes laupäeval ja teine pühapäeval.
Esimese etapi kvalifikatsioonisõidud peeti reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks oli poolfinaalsõidu võitja. Etapi lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidus.
Regati teise etapi võitjateks tulid 49er klassis Juuso Roihu ja Henri Roihu, 29er klassis Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet ning RS Feva klassis võitsid Romi Safin ja Britta Maipuu.
Võistluse üldkokkuvõttes kuulub Eesti meistrivõistluste etapivõit samuti vendadele Roihudele, Paalile ja Marvetile
ning Safinile ja Maipuule.
Korraldajatel õnnestus “tellida” nädalavahetuseks piisavalt tuulist ilma. Reedel-laupäeval oli ilm päikseline ja pakkus mõnusa kiirusega puhunud tuult. Pühapäeval oli veel tuulisem ning sportlased said Tareste lahel nautida korralikku kihutamist purjede all.
Kärdla Cramo Race’i korraldasid JK Dago ja EJL, etapi peasponsoriks oli AS Cramo Estonia.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....