Connect with us

Uudised

Kaaluka võistluse korraldamine õnnestus

| Hiiu Leht
Jahtklubi Dago jaoks oli Eesti MV etapi korraldamine paras väljakutse, aga kõik õnnestus suurepäraselt, isegi ilm oli purjetamiseks ideaalne.
Nädalavahetusel peeti Hiiumaal üle pika aja purjetamise Eesti meistrivõistluste üks etappe. Võistluse avasid reede pealelõunal Kärdla sadamas JK Dago kommodoor Meren Tamm, Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja Eesti jahtklubide liidu (EJL) juhatuse liige Sven Nuutmann.
Eesti jahtklubi liidu lipu tõmbasid üheskoos vardasse noor purjetaja Jorgen Kuivonen
ja  purjetamistreener Anni Rätsep. Mõlemad on jahtklubi jaoks väga olulised persoonid: Kuivonen on vaieldamatult parim Hiiumaa noorpurjetaja, kes koduklubi esindanud nii Eestis kui ka välismaal, Rätsep
aga tegeleb igapäevaselt sellega, et lähiajal oleks Hiiumaal veel paljulubavaid noori purjetajaid sirgumas.
Tamm: Tahaks korrata
Meren Tamm ütles, et võistluse korraldus võttis omajagu aega ja pühendumist. “Leida toetajaid ja sponsoreid, teha selgeks kõik võistlusega seotud tehnilised detailid ja soetada vajalik inventar,” loetles ta ülesandeid. Samas lisas, et kuna ettevalmistusperiood algas juba talvel, kulges kõik sujuvalt ja rahulikult.
Tamme sõnul sai koostöös Eesti jahtklubide liiduga tehtud korralik eeltöö. “Käisime võistluste korralduspoolt nuusutamas ka juuni keskel Pärnus,” märkis ta.
Korraldustiimile jagus Tammel vaid kiidusõnu, tema sõnul olid nii Hiiumaale kutsutud võistlusametnikud kui ka kohapealne tiim tasemel: “Iga võistluspäeva alustasime naerulsui ja ka merelt tagasi tuldi rõõmsa meelega.”
Tamm lubas, et nad teevad omalt poolt kõik, et ka järgmisel aastal purjetamise Eesti meistrivõistluste üht etappi Hiiumaal võõrustada.
Nuutmann: Esialgu oli kõhe
Sven Nuutmann, kes ise sellest aastast rohkem tegev ka jahtklubis Dago, ütles reedel, et kui otsustati, et võistluste üks etapp toimub Hiiumaal, oli tal natuke kõhe tunne. “Aga kui hakkasin nägema, millised inimesed korraldamisega on seotud, kes olid kohe valmis appi tulema, siis mu kõhklused olid läinud,” tõdes Nuutmann. Tema sõnul võidab Eesti purjetamine sellest kindlasti palju, et ka Hiiumaal saab tipptasemel noorte purjetamist näha ja ka teha: “Loodetavasti saab sellest siin traditsioon.”
Ka peavõistlusjuht Jüri Sõberil jagus võistluse korraldajatele vaid kiidusõnu.
“Reilile ja Merenile teatan, et nii põhjalikku ettevalmistust ja eeltööd nagu Hiiumaal kohtab, tehakse väga-väga harva,” ütles Sõber reedel.
Ilm hellitas
Kärdla Cramo Race koosnes kõigile võistlusklassidele kahest eraldi peetud etapist, millest esimene lõppes laupäeval ja teine pühapäeval.
Esimese etapi kvalifikatsioonisõidud peeti reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks oli poolfinaalsõidu võitja. Etapi lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidus.
Regati teise etapi võitjateks tulid 49er klassis Juuso Roihu ja Henri Roihu, 29er klassis Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet ning RS Feva klassis võitsid Romi Safin ja Britta Maipuu.
Võistluse üldkokkuvõttes kuulub Eesti meistrivõistluste etapivõit samuti vendadele Roihudele, Paalile ja Marvetile
ning Safinile ja Maipuule.
Korraldajatel õnnestus “tellida” nädalavahetuseks piisavalt tuulist ilma. Reedel-laupäeval oli ilm päikseline ja pakkus mõnusa kiirusega puhunud tuult. Pühapäeval oli veel tuulisem ning sportlased said Tareste lahel nautida korralikku kihutamist purjede all.
Kärdla Cramo Race’i korraldasid JK Dago ja EJL, etapi peasponsoriks oli AS Cramo Estonia.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...