Jälgi meid

Uudised

Jaga oma vanavanemate lapsepõlvemälestusi

repro
Eesti rahvakultuuri keskus kutsub oma vanavanemate lapsepõlvemälestusi kuulama, salvestama ja jagama.
“Kuulates oma esivanemate lugusid, tugevneb põlvkondade­vaheline side ja oma juurte tundmine rikastab Sinu igapäevast elutunnet. Lisaks on see vanavanematele suur kingitus, kui noor tunneb tema elu vastu huvi ja peab temaga juhtunut oluliseks,” selgitas suulise pärandi spetsialist Maili Metssalu.
Kas Sa tead, milline on Sinu vanaema või vanavanaisa armsaim mälestus oma lapsepõlvest? Kellega ta koos mängis ja mida perega koos ette võeti? Kas ta on kunagi karjas käinud või milliseid tähtpäevi tähistati?
13. septembril oli vana­vanemate päev ja Eesti rahva­kultuuri keskus kutsus sel puhul kõiki oma vanavanematega rääkima ning jagama oma esivanemate lugu sellest, milline on nende toredaim mälestus lapsepõlvest.
Keskus tähtsustab vanavanemate eluloo hoidmist ja põlvkondade vahelist suhtlust ning seda silmas pidades alustati üleskutsete sarjaga “Leia oma lugu!”, mille esimeses osas oodatakse oma vanavanemate erksamat lapsepõlvemälestust üles täheldama ja jagama.
Lugusid oodatakse nii video­pildi, helisalvestise kui ka kirjalikul kujul, nii pikemaid meenutusi kui ka lühikesi mälestuskilde.
“Kui vanavanemat pole võimalik külastada või kui see ei tundu tema tervise huvides ohutu, siis võib suhelda video või telefoni vahendusel. Oluline on suhelda,” lisas Metssalu.
Mõnusaim lugu saab auhinnatud rikkaliku toidu­korviga. Lisaks loositakse välja eriauhindu. Sarja “Leia oma lugu!” teine teema kuulutatakse välja juba novembris. Jagatud lugudest valmib tulevikus audiovisuaalne näitus.
Eesti rahvakultuuri keskus ootab vanavanemate lapsepõlvemälestusi aadressil rahvakultuuri.keskus@gmail.com kuni 31. oktoobrini.
Heli-või videosalvestuse nõuded:

  • Maksimaalne pikkus 5 minutit (enda jaoks võib pikemalt salvestada)
  • Video salvestada horisontaalse ekraaniga
  • Kontrolli, et ruumis pole segavaid tegureid, mis looks müra, et vanavanem oleks ilusti kuulda ja näha
  • Intervjueeritava allkirjastatud nõusolek kirjaliku teose, heli- ja või videosalvestuse kasutuseks ja levitamiseks.

Veel lugemist:

Uudised

Coop Eesti kliendi­ajakirja HETK tänavuse suvenumbri kaane­tüdruk on näitleja Kata-Riina Luide ning palju on seekordses numbris juttu Hiiumaast ja hiidlastest. Pealkirja all “Julgelt unistav...