Connect with us

Persoon

Imetlust väärivad vanavanemad

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla aktiivsed eakad Laine ja Otto Mägi, kellel on kaks last, neli lapselast ja kaks lapselapselast, pälvisid imeliste vanavanemate tiitli.
Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu juurde loodud Vanavanemate fond ja sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt tunnustasid novembri algul imetlust väärivaid vanavanemaid.
Kümne väljavalitu seas olid ka Laine ja Otto Mägi Hiiumaalt, lisaks Elma Killing
Pärnumaalt, Helve Kaup Võrumaalt, Katrin Peil ja Minna Hainsoo Põlvamaalt, Marju Jansen Tartumaalt, Milvi ja Endel Rõuk Viljandimaalt ning Salme Heinla Lääne-Virumaalt.
Vanavanemate elutöö väärtustamise ja säilitamise, esiletõstmise ja edasikestmise märgiks anti üle Imelise Vanaema ja Vanaisa aunimetus koos vastava tunnistuse ja üllatusega.
“Imelise vanaema või vanaisa tiitel on mõeldud vanavanematele, kes oma lapselastele suunatud hoole ja armastuse kõrvalt leiavad aega ja tahtmist ka aktiivseks ühiskondlikuks tööks,” teatas sotsiaalministeerium.
Nii Laine kui Otto Mägi on nooruspõlvest auväärse eani olnud aktiivsed kogukonnaliikmed, märgitakse Hiiu maavalituse kirjas, millega nad tunnustamiseks esitati.
Tänu Otto Mägi ideele ja visale tööle on alates 2012. aastast Hiiumaal väga vajalik ja eriline monument – mälestusmärk Teises maailmasõjas langenud hiidlastele, olenemata sellest, millises mundris nad sõdisid. Tema mõte oli, et sõjaväljal hukkunud mehed – pojad, abikaasad ja isad – ei tohi kaduda nagu poleks neid olnudki – vähemalt nende nimed peavad jääma.
Laine Mägi on olnud õpetajaks mitmele põlvkonnale ja pensionieas aktiivne Kärdla aiaringi eestvedaja.
“On väga oluline märgata vanavanemate tehtavat tööd. Põlvkondadevahelise sideme hoidmine ning elutarkuste ja -kogemuste jagamine on see, mis meid läbi aastasadade on edasi viinud. Aitäh teile imelised vanavanemad üle terve Eestimaa!” ütles minister Helmen Kütt imeliste vanavanemate tunnustamisüritusel.
Samuti tänati tiitliga vanavanemaid, kes kasvatavad orvuks või vanemliku hoolitsuseta jäänud lapselapsi.
Koos tänavuste väljavalitutega on sellise erilise au osaliseks saanud 90 inimest.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...