Jälgi meid

UUDISED

HOK tõi Eesti MV lühirajal neli medalit

Hiiumaa Spordikool
Hiiumaa orienteerujate klubi liikmed tõid Eesti meistrivõitlustelt neli medalit, kolm kuldset ja ühe hõbedase. Hiidlasi, küll teiste klubide alt võistlemas, oli autasustamispjedestaalil rohkemgi.

19. ja 20.juunil peeti Poka-Liiva maastikul 32. Eesti MV lühirajal ja 57. MN21 teates. Põhiklassides oli tegemist ka koondise katsevõistlustega juuli algul Tšehhis toimuvateks MM-võistlusteks.

Liival, Kanepi valla piirimail, 30kraadises leitsakus toimunud lühiraja Eesti meistrivõistlused avasid orienteerumisjooksu koduste tiitlivõistluste hooaja. Algselt mai algusesse plaanitud võistlus, mis koroonapiirangute tõttu lükkus juuni keskele, ei hellitanud võistlejaid: seda nii erakordselt lopsaka taimekasvu kui tavatu kuumalaine tõttu. Pikast võistluspausist ja suurest kuumusest hoolimata oli Lõuna-Eestisse võistlema tulnud ligi poolsada orienteerujat ning välja jagati 30 medalikomplekti.

Treener Anu Saue teatel esindas Hiiumaa orienteerujate klubi 19 sportlast, kes tõid kaasa neli medalit. Kuldmedalid võitsid Maria Eller N16, Elo Saue N45 ja Toivo Saue M75 vanuseklassis. 20aastaste noormeeste hulgas võitis Kustu Künnapas hõbemedali. Esikümnesse jooksid ennast veel Marta Maripuu (5. koht N14), Herta Kesküla (5. koht N16), Siiri Talts (5. koht N20). Toomas Mast (5. koht M55) ja Kätlin Mast (9. koht N14).

Hiidlasi oli pjedestaalil rohkemgi – N35 klassis sai kuldmedali Merike Vanjuk (OK Kape) ja hõbeda Eveli Saue (OK Ilves).

Teatejooksudes läks rajale 17 kolmeliikmelist naiskonda ja 29 meeskonda. OK Võru mehed ja naised kaitsesid edukalt Eesti meistritiitleid. Hiiumaa naiskond koosseisus Maria Eller, Siiri Talts ja Elo Saue olid finišis 13., mehed Kustu Künnapas, Tanel Esta ja Mati Mägi 12.

Järgmised Eesti meistrivõistlused peetakse sügisel.

Toimetaja

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

UUDISED

Tallinnas toimusid Eesti meistrivõistlused 100ruudulises kabes minikadettidele, kel sünniaasta 2009 või hiljem. Mängisid 16 poissi ja 13 tüdrukut. Poistest tuli esimeseks Kevin Kurik Nõmme...

UUDISED

Hooaeg oli tihe ja väga edukas, peaaegu kõik nädalavahetused saime kuskil sõita ning seda kuni märtsi alguseni. Selle aja jooksul sai ära peetud kõik...

UUDISED

Selleks aastaks on Eesti paremad selgitatud ja saan teha aastast kokkuvõtte, vaid  suusaorienteerumise meistrid selgitatakse veel detsembri lõpus. Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) liikmed võitsid...

UUDISED

Eesti meistrivõistlustel 64-ruudulises kiir- ja välkkabes võitis Raivo Rist mõlemas kuldmedali. Eelmisel aastal oli Rist kiirkabes teine ja välkkabes kolmas. Kiirkabes tuli teiseks Heinar Jahu ja...