Connect with us

Uudised

Hiiumaale metsakaitsealasid ei tule

Keskkonnaministeerium teatas, et soovib moodustada laane- ja salumetsa kaitseks enam kui poolsada uut looduskaitseala. Hiiumaa metsi kaitse alla võtta plaanis pole.
Keskkonnaminister Siim Kiisler andis teada kavatsusest teha valitsusele ettepanek moodustada 58 uut looduskaitseala laane- ja salumetsade kaitseks.
Kady-Ann Sutt keskkonna­ministeeriumi avalike suhete osakonnast ütles, et Hiiumaale pole plaanis ühtegi uut kaitseala luua. Hiiumaal on praegu 16 kaitseala, neist üheksa maastikukaitse­ala ja seitse looduskaitseala. Ühtegi metsaliigi kaitseala Hiiumaal veel loodud pole.
Kaitse alla võtta soovitavad alad asuvad kõik riigimaal ning neile soovitakse kehtestada ühine kaitse­eeskiri. Moodustatavad kaitsealad ei ole valdavalt enne kaitse all olnud. Erandiks on Nulga looduskaitseala, millele soovitakse liita Nulga väike-konnakotka püsi­elupaik. Samuti soovitakse osa Vaharujärve metsise püsielupaigast liita Tagametsa looduskaitsealaga.
Laane- ja salumetsade kaitseks vaadatakse üle olemasolevad kaitsealad, mida vajadusel ümber tsoneeritakse või laiendatakse. Samuti inventeeritakse riigimaal nendes metsatüüpides ka vääriselupaiku.
Keskkonnaministeerium saatis määruse eelnõu teistele ministeeriumidele kooskõlastamiseks, mille järel esitab minister selle kinnitamiseks vabariigi valit­susele.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...