Connect with us

Uudised

Hiiumaale metsakaitsealasid ei tule

Keskkonnaministeerium teatas, et soovib moodustada laane- ja salumetsa kaitseks enam kui poolsada uut looduskaitseala. Hiiumaa metsi kaitse alla võtta plaanis pole.
Keskkonnaminister Siim Kiisler andis teada kavatsusest teha valitsusele ettepanek moodustada 58 uut looduskaitseala laane- ja salumetsade kaitseks.
Kady-Ann Sutt keskkonna­ministeeriumi avalike suhete osakonnast ütles, et Hiiumaale pole plaanis ühtegi uut kaitseala luua. Hiiumaal on praegu 16 kaitseala, neist üheksa maastikukaitse­ala ja seitse looduskaitseala. Ühtegi metsaliigi kaitseala Hiiumaal veel loodud pole.
Kaitse alla võtta soovitavad alad asuvad kõik riigimaal ning neile soovitakse kehtestada ühine kaitse­eeskiri. Moodustatavad kaitsealad ei ole valdavalt enne kaitse all olnud. Erandiks on Nulga looduskaitseala, millele soovitakse liita Nulga väike-konnakotka püsi­elupaik. Samuti soovitakse osa Vaharujärve metsise püsielupaigast liita Tagametsa looduskaitsealaga.
Laane- ja salumetsade kaitseks vaadatakse üle olemasolevad kaitsealad, mida vajadusel ümber tsoneeritakse või laiendatakse. Samuti inventeeritakse riigimaal nendes metsatüüpides ka vääriselupaiku.
Keskkonnaministeerium saatis määruse eelnõu teistele ministeeriumidele kooskõlastamiseks, mille järel esitab minister selle kinnitamiseks vabariigi valit­susele.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...