Connect with us

Uudised

Hiiumaa veebiportaali hakkab arendama 1k-digital

Maakonnaportaali Hiiumaa.ee viimaste aastate õnnetule olukorrale on leitud lahendus – uus arendaja.
Portaali uus sisu tugineb aasta alguses valminud turundus­strateegiale ja vahendid teostuseks tulevad Leader meetmest.
Hiiumaa arenduskeskuse turundus- ja turismispetsialist Anne-Ly Torstensson ütles, et kui kevadise piirkonna koostöömeetme raames avanes võimalus esitada taotlus maakonna veebi­portaali uuendamiseks, panid ühisprojekti jaoks seljad kokku nii avalik kui erasektor.
SA Hiiumaa Arendus­keskuse koordineeritavas projektis on partneriteks Hiiumaa vald, MTÜ Hiiumaa turismiliit, MTÜ Hiiumaa ettevõtjate liit, SA Hiiumaa muuseumid, OÜ Mainegrupp, SA Hiiumaa Sadamate Nõukogu, Hiiumaa Tarbijate Ühistu ja MTÜ Hiiukala.
Mais PRIAlt saadud positiivsele rahastusotsusele järgnes riigihange. Torstens­soni sõnul oli huvi hanke vastu suur, kuid lõpuks tegid oma pakkumuse viis ettevõtjat. Pakkumiste hinna­skaala portaali esimese etapi arenduseks ulatus 13 000–­30 000 euroni. Võitjaks osutus veebiarendusettevõte OÜ 1k-digital.com, mis edastas teiseks jäänud OÜd Logic Tecnologics vaid poole punktiga.
OÜ 1k-digital.com on kahe­kümne tegevusaasta jooksul teinud rohkem kui 800 erinevat internetilahendust, sh ärisüsteeme, portaale, kodulehekülgi, e-kaubanduse lahendusi ja mobiilirakendusi. Suuremad kliendid on Telia, Euroopa Liidu Infokeskus, Naiskodukaitse, Eesti Filmi Instituut, Eesti Teatri Agentuur jt.
Veebiportaal uueneb septembris
Esimeses etapis luuakse veebiportaali struktuur ja sisu üldisemas plaanis nii, et vajalik info oleks lihtsalt ja mugavalt leitav. Teises etapis on peamine rõhk elu- ja ettevõtluskeskkonda puudutavatel arendustel. Näiteks on kavas ühendada hiiumaa.ee kodulehega nii kinnisvara- kui ka tööportaalid. Samuti on teises etapis plaanis välja arendada hiiumaiste toodete veebikataloog.
Torstensson ütles, et uus maakonnaportaal ei ole enam pelgalt turistile suunatud, vaid nagu nimigi viitab – kogukonnale tervikuna. See aga ei tähenda, et ära kaoks Hiiumaa valla veebileht, mis püsib vallavalitsuse ametliku infokanalina.
Sama projekti raames arendatakse edasi ka teisi digikanaleid nagu visithiiumaa, FB ja instagram.
Aasta lõpuks peab veebi­portaali esimene etapp olema valmis ja tööde teine etapp valmib ülejärgmisel aastal.
Uus veeb ehitatakse vabavaralisele platvormile, mis võimaldab tulevikus erinevate arendajate kaasamist portaali arendamisse.
Leping kümmekond aastat maakonnaveebi hallanud MTÜga Hiidlane lõpeb koos septembrikuuga ning sellest tulenevalt minnakse uuele maandumislehele üle juba kuu lõpus.
MTÜ Hiidlane pakkumist riigihankes osalemiseks ei teinud.
Hiiumaa maakonnaportaal sai alguse juba 1991. aastal, olles tollal kogu Eestis üks esimesi.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...