Connect with us

Uudised

Hiiumaa noored võrkpallurid mängivad silmapaistvalt hästi

Eesti võrkpalli meistri­võistlustel on selgunud neli paremat võistkonda. Viimati alistas Rakvere võrkpalliklubi (VK) põnevus­etenduses Tallinna Selveri.
Kolmandas veerandfinaalmängus pakuti pealtvaatajatele võrkpalli kogu piletiraha eest. Sarnaselt seeria teisele mängule jäi Rakvere 0:2 kaotus­seisu, ent suutis mängu enda kasuks pöörata. Kohtumise 3:2 (22:25, 21:25, 25:22, 27:25, 15:12) võit viis Lääne-Virumaa klubi poolfinaali, kus kohtutakse Bigbank Tartuga.
Rakvere peatreener Andres Toode viskas mängu järel nalja, et võidu võti oli “vanade meeste” soojaks saamises. Sellega viitas ta oma võistkonna märksa nooremale ja vähemkogenud koosseisule.
Uuskari resultatiivne
Markus Uuskari tõi võidu­tiimile 17 punkti, teine hiidlane Robin Valting jälgis mängu pingilt.
Avamängus, mille Rakvere kaotas, oli Uuskari 15 silmaga koguni meeskonna suurim punktitooja, teises kohtumises jäi tema nimele 13 punkti.
Kolme võiduni peetav poolfinaalseeria Rakvere ja Tartu vahel algab juba täna, 15. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones.
Teises poolfinaalis alustavad võitlust finaalikoha eest tiitlikaitsja Saaremaa VK ja Pärnu VK. Esimene mäng toimub laupäeval kell 17 Pärnus.
Balti liigast Hiiumaale kuld
Kuu esimesel laupäeval selgus aga võrkpalli Balti liiga meister. Finaalis kohtusid kaks Eesti klubi – tiitlikaitsja Saaremaa ja Tartu. Vaatemänguline kohtumine leidis lõpplahenduse alles viienda geimiga.
Kindlama käega oli taara­linna klubi, võites viienda geimi 19:17 ning kogu kohtumise 3:2 (21:25, 25:22, 25:19, 19:25, 19:17). Tartu krooniti viimati ühisliiga võitjaks 2015. aastal.
Viimase palli lõi vastase platsipoolele põrandale varem kolme erineva meeskonna ridades liiga võitnud ja kolmel korral kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Hindrek Pulk.
Võitjameeskonna sala­relvadeks osutusid aga Mart Naaber ja Stefan Kaibald. Peatreener Andrei Ojamets kiitis samuti just neid.
“Täna oli meil kaks jokkerit – Stefan Kaibald ja Mart Naaber. Kaibald mängis praktiliselt eksimatult, lõpus korra eksis,” ütles treener võidu­karikat hoides.
Kaibald panustas mees­konna võitu 11 punkti.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...