Connect with us

Uudised

Ees ootab võrratu päev täis võrkpalli

Sel laupäeval on kõik spordihuvilised oodatud Kärdla staadionile, mis muutub üheks päevaks tosina palliplatsiga võrkpalli­mekaks.
Järjekorras juba 63. Hiiumaa võrkpalliturniir on võistlus, mis tõmbab magnetina kümneid sõpruskondi mandrilt ja saartelt siia omavahel mõõtu võtma. Pühapäeval oli registreerimise lõpptähtaeg, aga kohad olid tegelikult täis juba varem.
Kõige ägedam oli rebimine naiskondade kohtade pärast. Kui korraldajad olid juhendis neile ette näinud 16 kohta, siis naiskondade huvi meie turniiri vastu oli eeldatust suurem. Korraldustoimkond tegi kiire otsuse ja lisas neli kohta meeskondade arvelt.
Korraldustoimkonna liige Kadi Kiiver nentis, et kahjuks tuli ühele naiskonnale ka pärast lisakohtade eraldamist eitav vastus anda. Ta selgitas, et osaluspiirang tuleneb võistluspaigaks olevast staadionist, kuhu ei saa lõputult võistlusväljakuid panna ja piiramatut arvu võistkondi ühe päeva jooksul karikavõitjani viia.
Tänavusel turniiril võistleb OÜ Ideeklaas kunstniku Kalli Seina loodud autorikarikatele 20 naiskonda ja 19 meeskonda, kusjuures eelmise aasta karikavõitjad – Saare­maa naised ja Märjamaa mehed – sel aastal ei osale. Teist aastat järjest võistleb turniiril naiskondi rohkem kui meeskondi.
Hiiumaalt püüdleb karikale üks naiskond ja kuus meeskonda. Naiskond Hiiumaa ning meeskonnad Kassari VK ja Hiiumaa VK on eelduste kohaselt puhthiiumaised. Kristjan Tatari juhitav Koi-Ott, Jaan Rebeli Päevapraad, Robin Valtingu Määrdetiim ja Jarek Elmi Valgu Võrkpalli­klubi on hiidlaste protsendiga koosseisud.
Meie häid naabreid Saaremaalt tuleb võistlema kolm meeskonda: Kaarma, Javicar Laualadu ja Metallik Grupp. Mandri-Eestist tullakse siia mängima peamiselt Harjumaalt, sekka pallureid kaugematest kantidest nagu Põlva-, Võru- ja Tartumaa.
63. Hiiumaa võrkpalliturniiri avamine on kell 10, mängud algavad kell 10.30 ja põnevaid kohtumisi jagub õhtul kella 18ni. Tänavu on peakohtunik Mati Kiiver koostanud mängukava, mille järgi võistkonnad kohti jagama ei jää, vaid kõik kohad mängitakse välja.
Lisaks võitjakarikale mängitakse turniiril välja tugevamate konkurentsist välja jäänud võistkondade lohutusauhind, Väike Karikas, ning esikolmikud ja lohutuskarika võitjad saavad pärjatud klaasmedalitega, mille autoriks on OÜ Hüti kunstnik Anne-Liis Leht.
Turniiri suurtoetajad on Eesti Kultuurkapital ja AS Selver. Eriauhinnad Hiiumaa võistkondade mängijatele panevad välja OÜ Faasion ja OÜ Hiiu Vill.
Hiiumaa võrkpalliturniiri peakorraldaja on järjepidevuse hoidjana OÜ Saaremaa Raadio ajaleht Hiiu Leht ja korraldaja on Hiiumaa võrkpalliklubi. Võistlust veab seitsmendat aastat tandem Siiri Sülla ja Kadi Kiiver.

PIRET EESMAA

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.