Connect with us

Uudised

Hiiumaa noored edukad mälumängus

Laupäeval viidi Viimsi koolis läbi koolinoorte mälumängu vabariiklik finaalmäng. Osales üle poolesaja neljaliikmelise põhi- ja keskkoolivõistkonna.
Eelvooru põhjal lunastas pääsme finaali iga maakonna parim ja teist sama palju tiime riikliku paremusjärjestuse alusel. Eraldi peeti arvestust põhi- ja keskkoolidele.
Hiiumaad esindasid Lauka põhikool, kes eelvoorus sai
13. koha ja Kärdla ühisgümnaasiumi 11.a klass, kes eelvoorude järel oli viimaste finaali pääsenute seas.
Põhikoolide arvestuses saavutas Lauka mälumängutiim ehk Gregory Martin Linder, Kaija Kokkota, Robin Niidas (kõik 9. klassist) ja Mona Leo (8. klass) üheksanda koha kogudes 54 punkti 100 võimalikust.
Võitis Tallinna Inglise kolledži (TIK) 9.b klass 66 punktiga. Kui Laukat jäi teisest kohast lahutama kuus punkti, siis sama suur oli TIKi edu teise koha ees.
Meie naabritest olid saarlased ehk Kuressaare vanalinna kool 21., Lihula gümnaasium 27. Finaalis osales 28 põhikooli tiimi.
Keskkoolidest oli Kärdla ühisgümnaasiumi 11.a klass samuti üheksas. Anet Post, Annaliisa Post, Merit Rebase ja Anneli Jaanus kogusid 62 punkti sajast võimalikust.
Võitis 80 punkti kogunud Tallinna Reaalkooli 11. klass, kes kindlalt võitis ka eelvooru. Meie naabritest oli Taebla gümnaasium 61 punktiga kohe Kärdla järel. Läänemaa ühisgümnaasium 54 punktiga 17. Finaalis mängis 29 keskkooli tiimi.
Saavutatud üheksas koht on vähemalt viimaste aastate, kui mitte läbi aegade hiidlaste parim tulemus. Võrreldav on veel Emmaste põhikooli 2013. aastal teenitud 12. koht.
Muuseas, nüüd Kärdla gümnaasiumi eest mänginud
Annaliisa Post oli siis Emmaste võistkonnas. Post ütles, et neil polnud finaali eel suuri ootuseid. Arvestades eelvooru, oli eesmärk mitte jääda viimasteks.
“Alguses ei läinud meil eriti hästi: teises voorus saime null punkti. Aga siis tulid sobivamad küsimused. Olime väga üllatunud, kui äkki esikümnes olime ning korraks isegi viiendad – see andis väga palju jõudu juurde,” analüüsis Post mängu.
Ta tõi välja ka huvitava fakti. Kärdla 11.a klassi tiim oli ainus võistkond, kus polnud ühtegi poissi. “Diplomit üle andes ütles korraldaja, et olime konkurentsitult parim naiskond,” teatas Post. “Lõpptulemusega oleme väga rahul ja järgmine aasta proovime vähemalt sama taset hoida.”
HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...