Connect with us

Uudised

Hiiu vallavanem valiti erakonna juhatusse

erakogu
Teadaolevalt on Reili Rand esimene Hiiumaa omavalitsusjuht, kes valitud erakonna juhatusse. Rand sai pühapäeval toimunud Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) üldkogu hääletamisel paremuselt teise tulemuse: Sven Mikser 192 häält, Reili Rand 166 häält ja Marju Lauristin 165 häält.
“Saada Eesti kõige progressiivsema erakonna juhatuse liikmeks niivõrd vastutusrikkal ajal on väga suur tunnustus, aga veelgi suurem vastutus,” nentis Rand.
Ta viitas, et ees ootavad nii haldus- kui riigireform ning mõlema edukaks kulgemiseks on kohalike omavalitsus­juhtide kogemus valitsuserakonna juhtimises oluline panus.
Lisaks Rannale on SDE juhatuses veel kaks oma­valitsusjuhti, Haaslava vallavanem Priit Lomp ja Väätsa vallavanem Lauri Läänemets.
Ranna esitasid juhatuse liikme kandidaadiks Noored Sotsiaaldemokraadid ning Hiiumaa, Järvamaa, Läänemaa, Pärnumaa, Rapla­maa, Saaremaa, Tartumaa ja Valgamaa piirkonna juhatused. Juhatusse valiti 12 liiget, kes osutusid valituks 26 kandidaadi seast.
SDE juhatusse kuuluvad erakonna esimees, pea­sekretär, neli aseesimeest ja kolm sõsarorganisatsioonide esindajat. SDE erakonna üldkogu valis pühapäeval esi­meheks tagasi Jevgeni Ossinovski, aseesimeesteks valiti Helmen Kütt, Anto Liivat, Heljo Pikhof ja Indrek Saar.
SDE sõsarorganisatsioonide esindajad on Monika Maljukov, Paul Lettens ja Reet Laja. Üldkogus toimunud valimistel osutusid valituks Andres Anvelt, Tõnu Ints, Lauri Läänemets, Marju Lauristin, Priit Lomp, Inara Luigas, Sven Mikser, Eiki Nestor, Ivari Padar, Reili Rand, Maris Sild ja Rainer Vakra. Peasekretäriks kinnitati Kristen Kanarik.

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...