Connect with us

Uudised

Hiiu vallavanem valiti erakonna juhatusse

erakogu
Teadaolevalt on Reili Rand esimene Hiiumaa omavalitsusjuht, kes valitud erakonna juhatusse. Rand sai pühapäeval toimunud Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) üldkogu hääletamisel paremuselt teise tulemuse: Sven Mikser 192 häält, Reili Rand 166 häält ja Marju Lauristin 165 häält.
“Saada Eesti kõige progressiivsema erakonna juhatuse liikmeks niivõrd vastutusrikkal ajal on väga suur tunnustus, aga veelgi suurem vastutus,” nentis Rand.
Ta viitas, et ees ootavad nii haldus- kui riigireform ning mõlema edukaks kulgemiseks on kohalike omavalitsus­juhtide kogemus valitsuserakonna juhtimises oluline panus.
Lisaks Rannale on SDE juhatuses veel kaks oma­valitsusjuhti, Haaslava vallavanem Priit Lomp ja Väätsa vallavanem Lauri Läänemets.
Ranna esitasid juhatuse liikme kandidaadiks Noored Sotsiaaldemokraadid ning Hiiumaa, Järvamaa, Läänemaa, Pärnumaa, Rapla­maa, Saaremaa, Tartumaa ja Valgamaa piirkonna juhatused. Juhatusse valiti 12 liiget, kes osutusid valituks 26 kandidaadi seast.
SDE juhatusse kuuluvad erakonna esimees, pea­sekretär, neli aseesimeest ja kolm sõsarorganisatsioonide esindajat. SDE erakonna üldkogu valis pühapäeval esi­meheks tagasi Jevgeni Ossinovski, aseesimeesteks valiti Helmen Kütt, Anto Liivat, Heljo Pikhof ja Indrek Saar.
SDE sõsarorganisatsioonide esindajad on Monika Maljukov, Paul Lettens ja Reet Laja. Üldkogus toimunud valimistel osutusid valituks Andres Anvelt, Tõnu Ints, Lauri Läänemets, Marju Lauristin, Priit Lomp, Inara Luigas, Sven Mikser, Eiki Nestor, Ivari Padar, Reili Rand, Maris Sild ja Rainer Vakra. Peasekretäriks kinnitati Kristen Kanarik.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...