Connect with us

Uudised

Hiiu Folk lõppes võimsa elamusega

HERGO TASUJA
Kümnenda pärimusmuusika festivali Hiiu Folk viimane vaatus etendus Palukülas, kus väsinud kirikuvaremed mahutasid üle 80 kuulaja, kes said osa haaravast kontserdist.
Maksimumprogrammi milleks üks inimene on suuteline, neli päeva kestnud folgist osa võtnud Mati Lepna oli kirikukontserdist lummatud.
“Arvan, et Helikristallid Paluküla kirikus Hiiu Folgi viimase esinejana olid kui kirss tordil. Suurepärane!” õhkas ka viimasel folgi päeval kirikukontserdite täisprogrammi ehk seitse kirikut läbinud Lepna.
Ansambli Helikristallid tekitatud gongihelide sarnast efekti polnud ta oma sõnul varem kuulnud. Kuulajaid jälgides võis veenduda, et tekkinud ülemhelid, puupüsti täis kirik ning küünalde loodud valgusefektid pakkusid neile peaaegu meditatiivse seisundi.
Ansambli Helikristallid liige Toivo Sõmer, keda Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak kontserdi järel sünnipäevalauluga üllatas, ütles, et nende kontserditel kõlavadki meditatiivsed improvisatsioonid. “Kristall-helikausside helid mõjutavad meie keha ja teadvuse erinevaid tasandeid ning lisavad kontserdile erilise õhustiku,” selgitas Sõmer.
Hiiu Folgi viimane päev oli traditsiooniliselt kirikukontserdite päralt. Seitse kontserti haarasid kogu saare ja pea kõigis kirikutes oli kohal ka täismaja kuulajaid. Kassari kabelis istusid kuulajad ka vahekäigus ning Palukülas ei peetud paljuks seista-istuda torni viival trepil või sootuks ukse taga.
Oma panuse kirikukontsertide publikurohkusse andis buss, mis huvilised ühest esinemispaigast teise sõidutas.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...