Connect with us

Uudised

Hiiu Folk lõppes võimsa elamusega

HERGO TASUJA
Kümnenda pärimusmuusika festivali Hiiu Folk viimane vaatus etendus Palukülas, kus väsinud kirikuvaremed mahutasid üle 80 kuulaja, kes said osa haaravast kontserdist.
Maksimumprogrammi milleks üks inimene on suuteline, neli päeva kestnud folgist osa võtnud Mati Lepna oli kirikukontserdist lummatud.
“Arvan, et Helikristallid Paluküla kirikus Hiiu Folgi viimase esinejana olid kui kirss tordil. Suurepärane!” õhkas ka viimasel folgi päeval kirikukontserdite täisprogrammi ehk seitse kirikut läbinud Lepna.
Ansambli Helikristallid tekitatud gongihelide sarnast efekti polnud ta oma sõnul varem kuulnud. Kuulajaid jälgides võis veenduda, et tekkinud ülemhelid, puupüsti täis kirik ning küünalde loodud valgusefektid pakkusid neile peaaegu meditatiivse seisundi.
Ansambli Helikristallid liige Toivo Sõmer, keda Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak kontserdi järel sünnipäevalauluga üllatas, ütles, et nende kontserditel kõlavadki meditatiivsed improvisatsioonid. “Kristall-helikausside helid mõjutavad meie keha ja teadvuse erinevaid tasandeid ning lisavad kontserdile erilise õhustiku,” selgitas Sõmer.
Hiiu Folgi viimane päev oli traditsiooniliselt kirikukontserdite päralt. Seitse kontserti haarasid kogu saare ja pea kõigis kirikutes oli kohal ka täismaja kuulajaid. Kassari kabelis istusid kuulajad ka vahekäigus ning Palukülas ei peetud paljuks seista-istuda torni viival trepil või sootuks ukse taga.
Oma panuse kirikukontsertide publikurohkusse andis buss, mis huvilised ühest esinemispaigast teise sõidutas.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...