Connect with us

Uudised

Hiidlane saab Hiiu Folgile soodsamalt

Hiiu Folk
Nagu varasematelgi aastatel, kutsub ka XVI Hiiu Folk Hiiumaa inimesi soetama endale festivalipassi soodsamalt.

Kui praegu maksab festivalipass Piletilevis 45 eurot ja 10. juulist 50 eurot, siis nn hiidlase passi saab kohalik osta 35 euroga.

XVI Hiiu Folgi avame 15. juulil kell 17 Sõru paadikuuris. Et möödunud aastal pidime koroonapiirangute tõttu festivali ära jätma, on tänavune programm eriti rikkalik.

Eesti esinejaist rõõmustavad publikut Justament, Estonian Voices, Puuluup, Curly Strings, Rembetes ja Tõnu Oja, Mari Kalkun,Svjata Vatra, Ukraina naiskoor Zhurba ja Rute Trochinsky, Olavi Kõrre, Tintura ja Arno Tamm, Torupillikoor, Kärdla põhikooli mudilaskoor, Kärdla kammerkoor, Karijärve keelpilliorkester, Shabat Quartet, Heinavanker jpt.

Suurepärased artistid tulevad ka piiri tagant: PasztorHora (Ungari), Kokle, Banga (Läti), Sver (Norra), Jon Samuel Lundström (Rootsi), Ida Elina (Soome) jt.

Nagu ikka, on festivalil lisaks Kassari kiigeplatsil toimuvaile kontsertidele ka tihe lisaprogramm: väiksemad kontserdid, õpitoad, loodusretked, filmid ja palju muud. Regilaulu õpitubadega teeme kummarduse Veljo Tormisele.

Festivali viimane kontsert 18. juulil kell 18.15 Kärdla kirikus on pühendatud tänavu meie hulgast lahkunud Jaak Johansonile, üles astuvad Jaagu sõbrad: Tõnis Mägi, Kärt, Ants ja Mart Johanson, Riho Sibul, Ain Agan, Jaak Tuksam, Krista Citra Joonas, Mari Kalkun jt.

Kava ja esinejate tutvustust saad vaadata www.hiiufolk.ee. koduleheküljelt.

Hiidlase passid on müügil kuni 14. juulini Käina osavallamajas ja Kärdla kultuurikeskuses. Infot saab telefonil 462 2888.

 

Festivalil näeme!

 

Hiiu Folgi

korraldajate nimel

RIINA TOBIAS

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu