Connect with us

Uudised

Hiidlased TV10 sarjas teisel kohal

Noored kergejõustiklased Käina ja Emmaste koolist osalesid laupäeval Lasnamäe kergejõustikuhallis TV10 Olümpiastarti teisel etapil. Kahe etapi järel hoiab Käina-Emmaste ühendesindus kuni 250 õpilasega koolide seas teist kohta, kusjuures teisel etapil oldi parimad.
“Selle etapi eel kasutasime hästi ära Emmaste spordihalli häid võimalusi kergejõustiku treenimiseks ja eriti andis see tunda tõkkejooksu heades tulemustes,” ütles Käina kooli kergejõustikuringi juhendaja Hannes Maasel.
Maasel hindas, et vanemate poiste tandem Kevin Põtter ja Tormi Laid on võimelised konkurentsi pakkuma väga mitmel alal ning Margareeta Käär ja Tuuli Kruusmägi paistsid silma hea keskendumis- ning analüüsivõimega.
Edukaimaks alaks kujunes seekord teivashüpe. Vanemate tüdrukute seas teenisid Margareeta Käär ja Tuuli Kruusmägi, kes ületasid vastavalt 2,01 ja 1,81 meetrit 17. ja 18. koha.
Nooremate poiste konkurentsis lendas Joosep Kruusmägi üle 1,81 meetri kõrgusest latist ning Jonatan Saarnak alistas 1,61 meetrit – tulemuseks vastavalt 20. ja 25. koht.
Saarnak teenis 60 meetri tõkkejooksus 39. koha ajaga 11,28 sekundit. Sel võistlusalal sündis ka hiidlaste parim individuaaltulemus, kui Karl Kustas Toimra jooksis välja aja 10,25 sekundit. See andis 13. koha ja B-finaalist jäi puudu vaid kaks sajandikku.
Vanemate poiste tõkkejooksus läbis Tormi Laid 60 meetrit ajaga 10,17 ja teenis 25. koha, Kevin Põtteri ajaks märgiti 10,32 ning see tõi 28. koha.
Kaugushüppes oli Laid 4.56 meetriga 31. kohal ja Põtter 4.49 meetriga 33. kohal.
Käina ja Emmaste kooli esindasid veel Laura Tekla Mežule, Mildred Leenurm ja Carmen Hüüdma.
Koondarvestuses juhib Laupa ja Imavere põhikooli ühendtiim 8850 punktiga. Käina-Emmaste on kogunud 8297 punkti ja Haljala kolmandana 7641 punkti.
“Ühe Käina tüdruku sõnu kasutades on sellel aastal Käina ja Emmaste sportlaste koostöös tekkinud mõnus, sõbralik, samas teovõimeline spordigäng,” kinnitas Maasel, et edu teisel etapil tagas kõigi hiidlaste südi ja püüdlik esinemine. Maasel ütles, et ei ole sugugi võimatu n-ö teha tasa 553punktiline vahe praeguse liidriga: “On, mille poole püüelda.”
TV10 Olümpiastarti järgmine etapp on 30. märtsil
Tartus.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...