Connect with us

Uudised

Hiidlased TV10 sarjas teisel kohal

Noored kergejõustiklased Käina ja Emmaste koolist osalesid laupäeval Lasnamäe kergejõustikuhallis TV10 Olümpiastarti teisel etapil. Kahe etapi järel hoiab Käina-Emmaste ühendesindus kuni 250 õpilasega koolide seas teist kohta, kusjuures teisel etapil oldi parimad.
“Selle etapi eel kasutasime hästi ära Emmaste spordihalli häid võimalusi kergejõustiku treenimiseks ja eriti andis see tunda tõkkejooksu heades tulemustes,” ütles Käina kooli kergejõustikuringi juhendaja Hannes Maasel.
Maasel hindas, et vanemate poiste tandem Kevin Põtter ja Tormi Laid on võimelised konkurentsi pakkuma väga mitmel alal ning Margareeta Käär ja Tuuli Kruusmägi paistsid silma hea keskendumis- ning analüüsivõimega.
Edukaimaks alaks kujunes seekord teivashüpe. Vanemate tüdrukute seas teenisid Margareeta Käär ja Tuuli Kruusmägi, kes ületasid vastavalt 2,01 ja 1,81 meetrit 17. ja 18. koha.
Nooremate poiste konkurentsis lendas Joosep Kruusmägi üle 1,81 meetri kõrgusest latist ning Jonatan Saarnak alistas 1,61 meetrit – tulemuseks vastavalt 20. ja 25. koht.
Saarnak teenis 60 meetri tõkkejooksus 39. koha ajaga 11,28 sekundit. Sel võistlusalal sündis ka hiidlaste parim individuaaltulemus, kui Karl Kustas Toimra jooksis välja aja 10,25 sekundit. See andis 13. koha ja B-finaalist jäi puudu vaid kaks sajandikku.
Vanemate poiste tõkkejooksus läbis Tormi Laid 60 meetrit ajaga 10,17 ja teenis 25. koha, Kevin Põtteri ajaks märgiti 10,32 ning see tõi 28. koha.
Kaugushüppes oli Laid 4.56 meetriga 31. kohal ja Põtter 4.49 meetriga 33. kohal.
Käina ja Emmaste kooli esindasid veel Laura Tekla Mežule, Mildred Leenurm ja Carmen Hüüdma.
Koondarvestuses juhib Laupa ja Imavere põhikooli ühendtiim 8850 punktiga. Käina-Emmaste on kogunud 8297 punkti ja Haljala kolmandana 7641 punkti.
“Ühe Käina tüdruku sõnu kasutades on sellel aastal Käina ja Emmaste sportlaste koostöös tekkinud mõnus, sõbralik, samas teovõimeline spordigäng,” kinnitas Maasel, et edu teisel etapil tagas kõigi hiidlaste südi ja püüdlik esinemine. Maasel ütles, et ei ole sugugi võimatu n-ö teha tasa 553punktiline vahe praeguse liidriga: “On, mille poole püüelda.”
TV10 Olümpiastarti järgmine etapp on 30. märtsil
Tartus.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...