Connect with us

Uudised

Hiidlased koolinoorte MMil

erakogu
Hiiumaa kergejõustikuklubi Hiiker noorsportlased osalesid juuni lõpus Prantsusmaal Nancy linnas rahvusvahelise koolispordiliidu kergejõustiku meistrivõistlustel. Vaatamata harjumatult soojale kliimale saavutati mitmeid häid tulemusi ja purustati isiklikke rekordeid.
Saavutatud kohti vaadeldes selgub, et edukaim oli 2001. aastal sündinud Kristina Joarand, kes kõrgushüppes tulemusega 1,57 teenis pronksmedali. Võrdluseks, võitja britt Amaya Scott ületas koguni 1,69.
Neljandaid kohti teeniti mitu. 2001. aastal sündinud Ann-Ly Kibuspuu tõukas kuuli 11,37 meetri kaugusele ja oli neljas. Võitis Chloe Servant Prantsusmaalt tulemusega 15,22. Samas oli ta ka kaks aastat vanem.
1999. aastal sündinud Edgar Liiberi kettaheite resultaat 51,30 meetrit tõi samuti neljanda koha. Medalimehed kaugele ei jäänud, Dertli Burak Türgist sai kulla 55,54ga.
Veel oli odaviskes 41,99 meetriga neljas Jaan-Martin Ugam, kelle sünniaasta 2000. Tema eakaaslane Itaaliast, Alessio Di Blasio suutis viskevahendit lennutada aga lausa 69,27 meetrit.
Sellest, et võistlejate tase oli üpris erinev, annab ilmekalt aimu ka Priit Saueri kuulitõuke kuues koht tulemusega 13,61. Tema eakaaslane, 1999. aastal sündinud hiinlane Binran Guo võitis esikoha nii võimsa tõukega kui­ 21,36 meetrit.
Võistlustel osales enam kui pooltuhat koolinoort 24 riigist. 32liikmelist Eesti delegatsiooni saatsid juhendajatena Toivo Pruul ja Kreete Pruul kergejõustikuklubist Hiiker ning Rein Zaitsev Värska gümnaasiumist.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...