Connect with us

Uudised

Hiidlased esikohakonkurentsis

Hannes Maasel
Laupäeval viidi Tartu Ülikooli spordihallis läbi TV10 Olümpiastarti kolmas etapp. Hiidlased võtsid liidrile selgelt lähemale.
Kui kahe etapi järel lahutas Käina ja Emmaste ühendvõistkonda esikohast 553 punkti, siis korralikud tulemused taaralinnas tähendavad, et Laupa ja Imavere põhikoolide ühendtiim juhib jätkuvalt, ent hiidlased on vaid kukesammu kaugusel. Liidrid on kogunud kolme etapiga 12 444 punkti, Käina ja Emmaste kool teisena 12 261 ehk 183 punkti vähem.
Kolmas on Osula põhikool 11 508 punktiga. Tuhat punkti vähem on Avinurme, Haljala, Ridala ning Orissaare/­Tornimäe koolidel ehk neljanda kuni seitsmenda koha peale käib tihe võistlus.
Suurematest koolidest juhib Rakvere gümnaasium Kuressaare gümnaasiumi ja Tartu Tamme kooli ees.
Mitmed esikahekümne kohad
Võistkondlikule korralikule tulemusele panid aluse stabiilsed individuaal­­tulemused. Nii võeti mitu kohta esikahekümnes.
Vanemate poiste kõrgushüppes teenis Tormi Laid 1,56 meetriga 11. koha. Ülekaaluka esikoha võttis Aivar Ellam Väike-Maarjast 1,83 meetriga. Meie Kevin Põtter teenis 1,46ga 24. koha.
Kuulitõukes sai Laid kirja 11,51 meetrit, mis tõi 15. koha. Põtter tõukas 8,95 ja sai 42. koha. Selles vanuse­klassis on kasutusel kolmekilone kuul.
Noorematel poistel oli lisaks kuulitõukele kavas kaugushüpe, kusjuures tulemust mõõdetakse neil mitte pakust, vaid äratõukekohast. Karl Kustas Toimra lendas 4,31 meetri kaugusele ning teenis 17. koha. Jonatan Saarnak oli 30. tulemusega 4,04. Kaks paremat ehk
Andreas Mutli Tartust ja Sten Erik Iir Otepäält hüppasid 5,11 meetrit.
Kuulitõukes saavutas Markus Henno 9,46 meetriga 19. koha. Joosep Kruusmägi tõukas 6,50 meetrit ja oli 59. Selles vanuserühmas tõugatakse kahekilose kuuliga.
Vanemate tüdrukute kõrgus­hüppes alistas Margareeta Käär 1,36 meetrit ning jäi 29. kohta jagama. Laura Tekla Mežule hüppas 1,26 meetrit ning oli 54. Vanusegrupi parim oli Karmen Bruus Lähtelt 1,65 meetriga.
Kaugushüppes maandus Käär 4,07 meetri ja Mežule täpselt 4 meetri kaugusel. Kohtadena kanti protokolli 53. ja 60.
Võistlejana anti üles 315 noorsportlast 75 koolist.
Hiiumaa ühendtiimi treener Hannes Maasel selgitas, et hindab kohta esimese kahe­kümne hulgas üsna heaks tulemuseks. “Võistkond esines südilt ja oli täis edasiviivat tahtmist,” oli Maasel noorte panusega rahul ning ütles, et seekord tegid kõik oma tulemuse ära. “Ebaõnnestumisi ei olnud.”
Enesetundele ja motivatsioonile andis treeneri hinnangul palju juurde ühtne võistlusdress, mis talvel võistkonnale soetati ja mida ka loo juures oleval pildil näha võib.
“See väike punktivahe on hea stiimul järgmise etapi pingutuseks,” kommenteeris Hannes Maasel tabeliseisu, kus hiidlased on jätkuvalt esikohakonkurentsis.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...