Connect with us

Uudised

Helikristallid Kassari kabelis

Kõigil, kes lõppenud Hiiu Folgil ansambli Helikristallid esinemist Paluküla kirikus ei kuulnud, on võimalik kuulata helikausse kõlamas Kassari kabelis, kus pole ei elektrit ega võimendit.
Sarja “Kolm risti Kassari kohal” teine kontsert algab juba sel reedel, 25. juulil kell 20 Kassari kabelis. Kavas on laulvate kristall‐helikausside ja gongide kontsert “Universumi helid”. Mängib ansambli Helikristallid asutaja Aivar Täpsi.
Täpsi on uuema aja heliteraapiavahendite, kristallhelikausside praktik, kes juba viis aastat andnud meditatiivseid kontserte helikaussidel ja gongidel. Koostöös rahvamuusikutega on ta esinenud projektikontserditel ja festivalidel sünteesides vanade instrumentide kõla oma helitekitajatega.
Oma ala entusiastina on Aivar Täpsi korraldanud alates aastast 2012 Põlvamaal etno-esoteerilist Labürindifestivali, andnud välja CD “Tervendav labürindirännak laulvate kristallhelikaussidega”.
Ka kolmas Kassari kabelikontsert on üsna varsti tulekul. Pühapäeval, 3. augustil esineb kabelis vokaalansambel Maneo, kontsert algab kell 16.30. Maneo on ansambel Viljandist, kes esitab kiriku-ja rahvalauluseadeid ning omaloomingut.
Igasuviseid Kolme risti kontserte korraldab EELK Käina Martini kogudus, osaliselt toetavad Käina vallavalitsus ja Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp.
TIINA VEEM

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...