Connect with us

Uudised

Heiki Nabi sai kaprali auastme

Kaitsevägi
Reedel kaitseväe peastaabis aset leidnud tseremoonial andsid kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras ning staabi- ja sidepataljoni ülem major Renè Innos maadleja Heiki Nabile kätte kaprali auastmetunnused.
“Olen kaitseväelane ja kõrgema auastme saamine teeb mulle siirast rõõmu. Mõtlen tõsiselt pärast aktiivse sportlasekarjääri lõpetamist jätkata sõjalise hariduse omandamist, et anda oma panus riigikaitsesse,” ütles kapral Nabi auastme kättesaamisel.
“Spordirühmas teenimine annab sportlasele sotsiaalse kindluse ja võimaluse oma eesmärkide nimel maksimaalselt pingutada ning samas on see võimalus olla teistele kaitseväelastele eeskujuks,” lisas Nabi.
Kapral on kõrgeim sõduri auaste Eesti kaitseväes. Lisaks omistatud auastmele kinkis kindralmajor Terras Nabile kaitseväe juhataja meenemündi.
Kapral Heiki Nabi järgmised olulised võistlused leiavad aset juba kuu aja pärast 22. kuni 28. oktoobrini Iraanis Teheranis, kus tal on sõjaväelaste maailmameistri­võistlustel võimalus võtta revanš Ungari maailmameistrivõistlustel kuldmedali teeninud iraanlaselt Amir Aliakbarilt.
Kaitseväe spordirühm tegutseb alates 2006. aasta 1. veebruarist staabi- ja sidepataljoni koosseisus. Rühma eesmärk on spordi populariseerimine kaitseväes ja ühiskonnas tervikuna. Spordirühma kuulub praegu 18 tippsportlast. Samuti võimaldab teenistus perspektiivikatel noorsportlastest ajateenijatel osaleda treeningutel ja võistlustel.
Kaitseväe tegevteenistuses on kapral Heiki Nabi 2012. aastast.
HL

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...