Connect with us

Persoon

Parim koht, kus eriolukorras olla

erakogu
Maadleja Heiki Nabi hoiab eriolukorras vormi oma Hiiumaa kodus tööd tehes ning käib neli-viis korda nädalas treenimas Suuremõisa jõusaalis.
Kahekordne maailmameister Kreeka-Rooma maadluses Heiki Nabi peaks praegu valmistuma suvisteks Tokyo olümpiamängudeks. Paraku aga on koroonaviiruse tõttu kogu maailmas eriolukord ja mängud edasi lükatud järgmise aasta juulikuusse.
Nii on Nabide pere, ema Egle, isa Heiki, peagi üheksa­aastane Renata ja suvel kolmeseks saav Henri, juba kuuendat nädalat kodu­saarel.
“Tulime juba enne liikumis­piiranguid, sest aimasime lihtsalt ette, et need võivad tulla ja ennetasime,” ütles Heiki. “Hiiumaa on kõige parem koht, kus eriolu­korras olla ja oleme väga rahul, et siia tulime. Meil on ikkagi võimalus kogu aeg ringi liikuda ilma, et kellegagi kokku puutuks – selles mõttes on meil väga hästi läinud.”
Päevad mööduvad enam-vähem ühtemoodi, koduseid töid tehes ja Suuremõisas jõusaalis käies. “Oleme väga tänulikud Pühalepa osavallale, kes võimaldas meil eriloaga jõusaalis treenida – see on väga hea võimalus hoida mingisugustki vormi ja taset,” rääkis Nabi. Tema sõnul mõjuks nii pikk aeg ilma jõutreeninguta tema vormile väga halvasti.
Lisaks hoiab maailmameister vormi ka koduseid jõudu nõudvaid töid tehes: “Olen väga palju puid saaginud ja lõhkunud.”
Kui Heiki treenib rohkem omaette, siis kõigil soovijail on võimalus treenida koos Eglega. Tõsi küll, virtuaalselt. Nimelt jagab Egle Eller-Nabi sotsiaalmeedias suurepäraseid videoid sellest, kuidas ilma erilise varustuseta eriolukorras ise oma füüsilist vormi hoida.
Jõusaaliga väga rahul
Suuremõisa jõusaal on mitmeid kordi väiksem, kui need, milles maailmameister harjunud treenima, sellegipoolest ütles Heiki, et kõik võimalused treenimiseks on seal olemas.
“Esimese pilguga tundub, et seal justkui ei ole väga midagi, aga tegelikult olen väga rahul. Vabad raskused, kangid ja erinevad pukid kükkimise jaoks – kõik on olemas,” kinnitas maailmameister, et saab selles jõusaalis kõik oma harjutused ära teha.
“Alati võib ju leida midagi, mis puudu, aga põhiasjad on ikkagi olemas, et hoida kogu keha vormi ja toonust,” oli Nabi rahul.
Maailmameistri sõnul ei jää tal saarel olemise tõttu praegu midagi tegemata: “Kuna olukord on selline, et midagi ei toimu, laagritesse minna ei saa, siis olen sund­olukorras ja treenin parimal viisil Hiiumaal.”
Ta tõi näiteks, et Tallinnas olles oleks tal võimalus käia Audentese spordiklubi jõusaalis kaks-kolm korda nädalas. “See tähendaks, et peaksin kindlal ette antud ajal minema, Hiiumaal aga on väga super – valin oma aja, millal minna tahan ja teen trenni ära.”
Ka on saarel n-ö vaba liikumise maad palju rohkem kui Tallinnas ja see väärtus kaalub praegu kõik üle ning kuna olümpiamängud lükati aasta võrra edasi, võtab ta kõike väga rahulikult: “Pole mingit kiiret hetkel, hoian toonust ja ootan, mis tulevikus saama hakkab, siis vaatan edasi.”
Jääks saarele
Küsimusele, kas liikumis­piirangute lõppedes plaanivad nad kohe mandrile naasta, vastas maailmameister, et esimese hooga jäädakse siiski Hiiumaale. “Kui on vaja kuskil käia, eks siis käime, aga kuna siin on väga mõnus ja tore, oleme nii palju kui võimalik Hiiumaal.”
Nabi sõnul meeldib neile perega kodusaarel olla küll, aga seda, kas millalgi siia ka päriselt tagasi tullakse, näitab aeg.
“Meil on nii liikuv eluviis ja senini pole Hiiumaale kolimine kuidagi võimalik olnud,” tõdes ta. Seda, mis tulevik toob, ta päris täpselt öelda ei osanud. “Meil mõlemal on armastus Hiiumaa vastu olemas ja kui tulevikus on võimalik plaane sättida töö ja tegemiste kõrval nii, et siin oleks võimalik elada, siis siin on kindlasti väga hea.”
Elukohavahetus on Nabide jaoks ikkagi veel kaugem tulevik, aga praegu on nad isegi tänulikud ja rahul, et saavad perega kodusaarel nii pikalt olla.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...