Connect with us

Juhtkiri

Hea vundament

Hiiu Lehe järjejutus teeb autor Helja Kaptein ülevaate Hiiumaa noorkotkaste ja kodu­tütarde, tõsi küll lühikesevõitu, vaid 30aastasest ajaloost.

Aah, laste värk – mis ma tast loen, võib ehk mõni mõelda.
Ent tasub lugeda ja jälgida nimesid, kes oma seiklusterohke lapsepõlve mälestusi kirja on pannud. Ja muidugi mõelda, milliseid ülesandeid täidavad nad praegu, täiskasvanutena.
Malevkonna pealik Andres Kimber, valla­vanem Hergo Tasuja, riigikogu liige Reili Rand, politseijuht Moonika Raudsepp, kaitseliitlane Jürgen Vahtra, päästekopteri juht Marko Mänd ja see nimekiri pole sugugi lõplik.
Järeldada saab, et need, kes lapsena ja noorena kaitseliidu noorteorganisatsioonides koostööd ja erinevaid rolle harjutanud, on tublid tegijad ka täiskasvanueas.
Koos täiskasvanud juhendajatega pannakse juba kooliajal paika nii mitmedki väärtused, õpitakse üksteisega arvestama, lahendatakse päris ülesandeid ja elatakse seiklusrikast elu päris looduses, mitte arvuti­simulatsioonis.
Ideaalid, koostööoskused, juhendamise ja juhioskused, kohusetunne ja oskus vastutada kuluvad marjaks paljudes ametites ja kasvatavad selgroogu täiskasvanuna toime­tulekuks.
Nii et Hiiu Leht julgeb lapsevanematele soovitada – noorkotkaste ja kodutütarde organisatsiooniga liitumine on lapse jaoks hea valik.

4. oktoober 2022

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...