Jälgi meid

UUDISED

Hea nõu lastega peredele

Lastekaitse Liit koostöös Eesti Advokatuuriga pakub tasuta juriidilist nõustamist perekonnaõigust puudutavates küsimustes projekti “Hea nõu lastega peredele” raames.
Hiiumaal on õigusabi teenust pakutud 2012. aastast ja senini kasutati nõustamisel Skype abi.
Sellel aastal on alates septembrist  suurepärane võimalus Hiiumaa peredel saada tasuta õigusabi advokaadilt kohapeal. Nõustajaks on vande­advokaat Ene Ahas.
Nõustamise teemad: perekonnaõigust puudutavad küsimused, lapse õigused, laste õigused suhetes vanematega, vanemate kohustused suhetes lastega, erinevad peremudelid – õigused ja kohustused, üksikvanema õigused, hooldus, eestkoste, lapsendamine jne. Nõustamine hõlmab ka perekonnaõigusega otseselt seonduvaid õigusvaldkondi (sh pärimisõigust). Nõustamisel tutvustatakse ka riigi õigusabi olemust ja pakutavaid võimalusi ning vajadusel abistab advokaat abitaotluste vormistamisel.
Nõustamise pikkuseks on arvestatud 1 tund. Nõustamine Hiiumaal algab 19. septembril ja hakkab toimuma kord kuus kolmapäeviti algusega kell 13. Võimalik kokku leppida ka muu aeg.
Nõustamine viiakse läbi Hiiumaa Lastekaitse Ühingu koordineerimisel Hiiumaa Noorsootöö Keskuse ruumides, Uus tn 4/5, Kärdla.
Nõustamise eelduseks on eelregistreerimine telefonil 510 7299, e-post lastekaitse.oigusabi@hiiumaa.ee, et kokku leppida nõustamise aeg ja teema.
Uuenduslik on see, et vandeadvokaat tegeleb ka lepitajana ja aitab jõuda kompromissile nii perekonnavaidlustes kui ka muudes vaidlustes ning võimaluse kasutamisel saavad probleemid lahendatud kohtuväliselt.
Hiiumaa Lastekaitse Ühing
lastekaitse.oigusabi@hiiumaa.ee

Veel lugemist:

UUDISED

Enne seda, kui hakkavad laekuma uue, jaanuarikuu arved, on vald energia­toetust maksnud vähem kui poole tuhandele taotlejale, valla algne prognoos oli, et toetuse taotlejaid...