Connect with us

Uudised

Harukordne leid muuseumist – Tobiaste pere piparkoogiretsept

Hiiumaa muuseum
Hiiumaa muuseum toob käsitöö- ja omatoodangu laadale originiaalretsepti järgi valmistatud Tobiase pere piparkoogid.
Kui muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo helilooja Rudolf Tobiase perest järele jäänud pabereid sorteeris, pudenes Rudolfi õdede kirjavahetuse hulgast välja üks veidi kortsunud vihikuleht saksakeelse tekstiga. Selle ülemises servas seisis: Familien Pfeffer­kuchen ehk Perekonna piparkoogid.
“Näib, et suure pere ema Emilie isiklikult oli selle koogitegemise õpetuse paberile pannud. Nii vähemalt tundus vanapärast kirjaviisi vaadates,” oletas Põllo.
Hiljem tuli välja veel teinegi leht sama retseptiga, kuid kirjutatuna juba kellegi noorema inimese poolt. “Küllap see on igas peres nõnda, et kui midagi väärtuslikku põlvest põlve edasi anda soovitakse, siis muudkui kirjutatakse seda ümber.”
Hiiumaa muuseumi töötajad valmistasid retsepti järgi küpsised, mis Põllo sõnul on mõnusalt pomerantsimaitselised. Selleks, et teisedki maitsest osa saaks, tellis muuseum Hiiu Pagarist originaalretsepti järgi tehtud taigna. Kauni, retseptiga varustatud pakendi kujundas SA Hiiumaa Muuseumid direktor Toomas Kokovkin. Tobiaste pere pipar­koogitainas tuleb müügile ainult sel reedel-laupäeval Hiiumaa käsitöö- ja oma­toodangu laadal.
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal täitub 145 aastat Hiiumaal sündinud andeka muusiku Rudolf Tobiase sünnist ja möödub 100 aastat tema surmast.
“Kes oleks osanud arvata, et Tobiaste pere suudab meid veel millegi nii kodusega üllatada!”, oli Helgi Põllo kommentaar.

Veel lugemist:

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...