Connect with us

Uudised

Gümnasistide arv kasvab tasapisi

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Esmaspäeval tegi Hiiumaa gümnaasiumis eesti keele eksamit 40 abiturienti ehk kaheksa võrra enam kui möödunud aastal.
Kui Hiiumaa gümnaasiumi esimene lend oli üpris väike – vaid 32 õpilast, siis tänavu lõpetab kooli 40 noort. Gümnaasiumi õpilaste arv liigub tõusvas joones ka järgnevatel aastatel – kahes 11. klassis kokku on 37 õpilast ja 10. klassis 47.
Reedel kogunesid Hiiumaa gümnaasiumi ja Kärdla põhikooli õpilased HIIGi sisehoovi, et enne eksamiperioodi algust maha pidada üks lustakas tutipidu.
Muusikaõpetaja Timo Lige pani proovile tulevaste lõpetajate teadmised ja küsis, mis päev see tutipäev ikkagi on. “See on päev, kus üks kord kaheteistkümne kooliaasta jooksul võite olla eriti kummalised, muidu olete ainult pisut kummalised, aga täna ei pane keegi teile seda pahaks,” vastas õpetaja ise.
Lige ütles, et pani hommikust veega pritsimist natuke ikkagi pahaks, sest tal said prillid märjaks ja “karistuseks” või pigem motiveerimiseks esitas mõned küsimused. Näiteks küsis ta, mis on maailma kõige väiksem asi. Õpilased ei teadnud ja Lige vastas ise, et see on kükitav mannatera.
Hindame inimest, mitte eksamitulemust
Hiiumaa gümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa oli tutipeoks ette pannud kuldse lipsu ja küsis õpilastelt, miks tal selline lips on. Õpilased hüüdsid vastuseks, et sellepärast, et nad on tema kullatükid.
Direktor tunnistas vastuse peaaegu õigeks: “Üks põhjus on see, et te olete ühed kuldsed noored inimesed. Aga miks? Seepärast, et esimese aabitsa andsin teile mina!” Direktori sõnul teeb noored eriliseks ka see, et nad on hiidlased, kes omandanud hariduse Hiiumaa koolis. “Teine põhjus, miks see kuldne lips on, et teie kuldne põlv, lapse­põlv, on nüüd läbi,” teatas direktor.
Eesmaa julgustas abituriente, öeldes et kui eksamil midagi läheb halvasti, saab selle järgmisel aastal uuesti teha. “Mõnele valmistab see hirmu, teine on jälle kindel, et kõik läheb hästi. Mõnele võib tunduda, et kui eksam ei lähe nii hästi, siis on maailm hukas – tegelikult ei ole.”
Eriti oluliseks nimetas ta, et ei tema, õpetajad ega vanemad ei hinda noori eksamitulemuse järgi: “Me hindame teid selle järgi, et olete tõeliselt toredad kuldsed noored inimesed ja mingu selle eksamiga, kuidas ta läheb, meie armastame teid ikka,” ütles direktor.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...