Connect with us

Uudised

Pidu läbi, abiturientidel algasid eksamid

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Eksamiperioodi avas eesti keele riigieksam, millele oli registreerunud 6970 gümnaasiumi ja kutsekooli lõpetajat, teiste seas ka 36 Hiiumaa gümnaasiumi abiturienti.
Neljapäeval pidasid Hiiumaa gümnaasiumi (HIIG)abituriendid tutipidu.
Noored riietusid nagu esimese klassi lapsed, pidasid veesõda ja võtsid kooli kaasa mänguasjad. Hiljem sõideti õhupallidega ehitud autodega signaali andes mööda linna ringi.
Nagu juba tavaks saanud, kirjutasid ka tänavused koolilõpetajad kõigist oma õpetajatest meeleoluka laulu. Direktor Ivo Eesmaale pühendatud salm algab sõnadega: “Tean, et riie meest ei peida,/ tean, mis väärt on Ivo müts.// Ülikonda ma ei laida,/ paha pole viigipüks,// aga lood on hoopis teised,/ kui sul kõrval kena õps/ ükskõik, mis seljas olgu sul –/ peaasi HIIGi müts.”
Eile oli asi juba tõsisem ja tutipeolised istusid eksamilaudade taha näitama seda, mida kolme aasta jooksul õpitud.
Kokku tegi eesti keele riigi­eksamit 49 õpilast, kellest 36 statsionaarse õppe abituriendid, ülejäänud mitte- statsionaarsest õppest ja varasematel aastatel gümnaasiumi lõpetanud. Hiiumaa gümnaasiumi õpilaste arv  liigub tõusvas joones, sest kolm aastat tagasi oli uue gümnaasiumi esimeses lennus vaid 32 õpilast, järgmisel aastal lõpetab aga praeguse seisuga HIIGi koguni 44 noort statsionaarses õppes ja 7 mittestatsionaarses.
Eriline eesti keele eksam
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles oma tervituses abiturientidele, et sel aastal on eesti keele eksamit teha erilisem, sest tänavu tähistatakse eesti keele aastat. “Tähistame, sest esmakordselt mainiti eesti keelt riigikeelena sada aastat tagasi. Nüüdseks oleme jõudnud selleni, et eesti keel on maailma arenenumate keelte hulgas – meil on eestikeelne kultuur, meedia ja teadus ning eesti keeles on võimalik omandada haridust kuni doktorikraadini välja,” märkis Reps.
Eesti keele riigieksam on kaheosaline ning sellega mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust. Eksamitöös on neli varianti, millest õpilane valib ühe. Lugemisosa ülesanded tuginevad tekstidele, mis esindavad ilukirjandust, publitsistikat ja populaarteadust. Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400sõnaline arutlev kirjand ja see pealkirjastada.
Riigieksamite periood jätkub 6. mail inglise keele eksamiga ja lõppeb 24. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeele riigieksameid asendavad prantsuse, saksa ja vene keele rahvusvahelised eksamid toimuvad aprillist juunini. Riigieksameid teeb tänavu kokku 10 179 õpilast, kellest 8352 on gümnaasiumiõpilased, 663 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1164 kutseõppeasutuste õpilased.
Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juunil.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...