Jälgi meid

UUDISED

Esita aasta isa kandidaate

HARDA ROOSNA
Isadepäeval kuulutavad Hiiumaa naiskodu­kaitsjad viiendat korda välja Hiiumaa aasta isa tiitli saaja. Kandidaate, kellele võib selle tiitli omistada, oodatakse nii asutustelt, organisatsioonidelt kui ka eraisikutelt.
Aasta isa tiitlit saab taotleda isale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kes saavad kodust armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Tiitlisaaja valimisel peetakse silmas ka seda, et aasta isa oleks lisaks laste kasvatamisele silmapaistvalt tubli ka muudel elualadel.
Kandidaat peab olema Eesti vabariigi kodanik ja rahvastikuregistri järgi Hiiumaa elanik.
Ettepanekuid tiitli “Aasta isa 2018” andmiseks võivad teha kõik soovijad 27. oktoobrini meiliaadressil hiiumaaisa@gmail.com või postiga aadressil Kärdla Väike-Sadama 14 suunakood 92411.
Ettepanek peab sisaldama kandidaadi ees- ja perekonna­nime, vanust, elukohta, töökohta ja ametit, laste arvu, vanuseid ja nimesid ning kandidaadiks esitamise põhjendust.
Konkursi eesmärgiks on väärtustada isa ja isadust, tunnustada mehe rolli laste kasvatamisel, aga ka tema vabatahtlikku tegevust.
Naiskodukaitse Lääne ring-
konna instruktor Svetlana Aug kutsus konkursile esitama ka neid isasid, kes korra kandidaadid olnud, kuid tiitlit pole veel saanud. Ta selgitas, et kui üks isa ongi silmapaistvalt tubli nii külaseltsis kui tööl, aga ka oma laste kasvatamisel, võibki teda esitada mitu aastat järjest. “Aasta isa tiitleid on ju üks, aga tunnustust väärivaid isasid palju rohkem,” lisas ta.
Hiiumaa aasta isa valitakse naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna liikmete poolt avalikul konkursil üks kord aastas. Seitsmeliikmelisse žüriisse kuuluvad naiskodukaitsjad ja ürituse patroon, ettevõtja Mati Nurs.
Tänavune isadepäeva kontsert ja tiitli üleandmine leiab aset Suuremõisa lossis laupäeval, 10. novembril, peo korraldavad Hiiumaa nais­kodukaitsjad.

Veel lugemist:

UUDISED

Noorte esindajaks Kõrges­saare osavalla­kogus valiti kohalik noortejuht Kertu Suve. Seni osavallakogus noori esindanud Robin Niidas, kes elab ja töötab mandril, loobus oma kohast. Kuna...

UUDISED

Tähtajaks, 1. veebruariks laekus SA Hiiumaa Muuseumid juhatuse liikme kohale üks avaldus. Sihtasutuse nõukogu juhataja Marju Niinemaa ütles Hiiu Lehele, et otsuse teeb sihtasutuse...

UUDISED

Haridus- ja teadusministeerium ootab ettepanekuid Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna määramiseks. Kandidaate võivad esitada kõik juriidilised isikud, mille põhikirjas või põhimääruses on sätestatud eesti keele...

ARVAMUS

Oktoobris on Hiiumaa valijail volikogusse valida 112 kandidaadi seast, kes jagunevad seitsme nimekirja vahel: valimisliidu Ühine Hiiumaa, Reformierakonna, Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, ISAMAA Erakonna, Erakonna...