Connect with us

Arutelu

On, keda valida

Oktoobris on Hiiumaa valijail volikogusse valida 112 kandidaadi seast, kes jagunevad seitsme nimekirja vahel: valimisliidu Ühine Hiiumaa, Reformierakonna, Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, ISAMAA Erakonna, Erakonna Eesti 200 ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekiri.

Kõige rohkem kõrgharidusega kandidaate, 70 protsenti on VL Ühine Hiiumaa ja SDE nimekirjas – kummaski 14 kõrgharidusega ja 6 kesk- või keskeriharidusega.

Järgneb Reformierakonna nimekiri, milles kõrgharidusega kandidaatide osakaal on 57 protsenti – 8 kõrgharidusega ja 6 kesk- või kõrgharidusega.

ISAMAA nimekirjas on kõrgharidusega kandidaatide osakaal 52 protsenti – 14 kõrgharidusega ja 13 kesk- või keskeriharidusega.

Reformierakonna ja ISAMAA nimekirjas on kummaski üks kandidaat, kel on põhiharidus.

Keskerakonna nimekirjas on kõrgharidusega ja kesk- või keskeriharidusega kandidaate võrdselt 12 ja 12 ehk kõrgharitute osakaal täpselt 50 protsenti.

Eesti 200 nimekirjas on üks kõrgharidusega ja üks keskharidusega liige.

EKRE nimekirjas on kaks kõrgharidusega ja kolm keskharidusega liiget.

Elukutsete järgi vaadates on nimekirjades silmapaistvalt palju juhtimiskogemusega kandidaate, olgu selleks siis juhikoht avalikus sektoris või ettevõtluses.

Uudseima ettevõttena on kaks kandidaati märkinud oma töökohaks Avamere Vesiviljelejate ühistu, üks tegevjuhi, teine projektijuhi ametis.

Juhtide kõrval leidub ka paljude muude ametite pidajaid – on õpetajaid ja mitu autojuhti, arst, teadur, müüja, kokk, treial, ehitustööline, kalur, talunik, taluperemees, bussijuht, perevanem, koduperenaine ja klienditeenindaja. Samuti on nimekirjades kaks üliõpilast, kümme pensionäri ja kaks inimest, kel töökoht puudub.

Vanim kandideerija on sündinud aastal 1937 ja noorim aastal 2001.

 

Nimekirju sirvis

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...