Jälgi meid

UUDISED

Esimese kodumängu võitis Askus

RANDO REINING
Martin Lauri
RANDO REINING
Hiiumaa esimeses täismõõtmetes korvpalliplatsil uues spordikeskuses peetud esimese mängu võitis koduväljakul Hiidlaste korvpalliklubi Askus meeskond. Vastasmeeskond, Haapsalu korvpalliklubi pani visalt vastu, aga pidi leppima kaotusega 59:51.

1999. aastal Hiidlaste korvpalliklubi Askus asutanud korvpallitreener Mati Kiiver, kes Hiiumaal korvpallimängu elus hoidnud ja enam kui 20 aastat korvpalliturniiri Kärdla Cup korraldanud, saare korvpalli suurpäeval toimunud mängu kommenteerimast keeldus ja soovitas seda küsida Risto
Merimaalt.

“Esimene kodumäng sai siis peetud ja suured tänud inimestele, kes saali tulid. Suurepärane on mängida sellise publiku ees!” kommenteeris Askuse mängija Risto Merimaa sotsiaalmeedias. “Mäng ise oli taaskord keeruline ning me ei saanud enne kolmandat veerandit oma mängu üldse käima. Viimasel veerandil tekkis aga kerge vabanemine ja saime siiski kätte võidu 59:51.”

Askus mängis koosseisus Raido Randmaa (6), Taavet Palmiste (9), Risto Merimaa (13), Priidu Koppel (15), Maitis Roosimaa (11), Martin Meeksa (14), Karl-Peeter Kangur (66), Roland Lilleõis (19), Simon Felding (29), Jürgen Puuri (5), Ove-Kristjan Kallas (10) ja Andres Kuuse (77), Heikki Pukk vigastuse tõttu mängu kaasa teha ei saanud.

Askuse poolelt olid resultatiivsed Kallas (16 p), Merimaa (16 p), Kuuse (9 p), Meeksa (7 p), Palmiste (3 p), Felding (3 p), Kangur (2 p), Lilleõis (2 p) ja Randmaa  (1 p).Lisaks andsid oma panuse Puuri ja Koppel.

Merimaa ütles, et meeskond loodab publikut saalis uuesti näha laupäeval, kui Askus mängib kell 14 Viljandi korvpalliklubi meeskonna vastu, kelle ridades saab mängimas näha ka tõelist Eesti korvpallilegendi Valmo Kriisat.

Üks pealtvaatajaid, Rando Reining ütles, et saali avamängul oli publikut meeldivalt palju – tema hinnangul ligi paarsada inimest. “Olime tüüpilised eestlased; algul ei saanud vedama ja pärast ei saanud pidama. Teise poolaja aplausid olid juba palju pikemad ja tugevamad. Tore oli ka see, et inimesed jagasid lahkelt tänusõnu spordikeskuse adminnidele. Mõni mandrilt mängule sattunud inimene ütles lausa, et see oli nüüd viimane puudu olev piisk tema Hiiumaa fänluse karikas ja nüüd kolib ta Hiiumaale,” vahendas Reining.

Hiiumaa Spordikeskuse juhataja Martin Lauri pakkus pealtvaatajate arvuks pisut vähem, 120-130 inimest. Veel juhtis ta tähelepanu, et kehtivate piirangute valguses palutakse külastajatel spordikeskusesse sisenemiseks esitada isikut tõendav dokument koos COVID-tõendi vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt negatiivse testi tulemuse kohta. Spordikeskuses saab kohapeal osta ka kiirtesti.

Veel lugemist:

UUDISED

Laupäeval võõrustas hiidlaste korvpalliklubi Askus koduväljakul Saku II liiga liidrit Jõgeva VSKd. Lühema varumeeste pingiga Askus mängis esimesel veerandajal südikalt (17:15), jäi kaotusseisu teisel...

UUDISED

Hiidlaste korvpalliklubi Askus jõuab jälle kodupubliku ette homme, 4. detsembril, kui meie korvpallurite vastaseks on II liiga liider Jõgeva VSK. Jõgeva on teises liigas...

UUDISED

Kui esimese uues spordikeskuses peetud kodumängu võitis hiidlaste korvpalliklubi Askus, siis sel laupäeval tuli vastu võtta kaotus. 16. oktoobril pani Haapsalu korvpalliklubi hiidlaste meeskonnale...