Connect with us

Persoon

Esimene Hiiumaa aasta ema valitud

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa aasta ema aunimetusega tunnustati viie lapse ema Tiia Palmistet, kes on Kärdla ühisgümnaasiumi klassiõpetaja.
“Peab ütlema, et meie ülesanne kerge ei olnud,” ütles aasta ema 2015 žüriisse kuulunud Hiiu maavanem Riho Rahuoja enne tiitli saaja, Tiia Palmiste nime väljahüüdmist.
Maavanem luges ette aasta ema laste poolt kirja pandud read: “Oleme tegelikult tõelised õnneseened, sest meil on lihtsalt võrratu ema. Kõik need aastad on ta alati oma pere esikohale seadnud, meid toetanud ja abistanud, ära kuulanud ja lohutanud. Ema on alati olnud see, kes aitab leida õiget suunda, kuid samas pole ta meid aheldanud karmidesse piiranguteahelatesse. Üks valdkond, mille suhtes ema väga range oli ja ilmselt ka jääb, on haridus. Samal ajal on ta meid selles valdkonnas alati toetanud, olles meile nõustajaks ja juhendajaks nii põhikooli-, gümnaasiumi- kui ülikooliõpinguis. Ema väärtustab head haridust ja on selles teadmises kasvatanud ka meid. Ta on elu elamise kunstnik, kes on loonud perekonnast meistriteose – armastav, üksteisest hooliv perekond ja kaunis kodu.”
Maavanem andis aasta emale üle tänukirja, Hiiumaa aasta isa 2014 Jaanus Valk laotas ta õlgadele OÜ Hiiu Vill kootud pleedi ning Hiiu valla kultuuri- ja haridusnõunik Tiia Liibert ulatas lilled.
Palju halge põleb heledamalt
“Nüüd on vist see koht, kus ma peaksin midagi ütlema,” nentis värske Hiiumaa aasta ema 2015. “Tahaksin öelda,
et ah, mis mina, aga ütlen hoopis seda, et ei üksik halg leeki otsa võta, ikka palju halge põleb heleda leegiga. See, kes ma olen täna, on tänu nendele kallitele, kes minu ümber on – minu armas abikaasa ja minu tõeliselt armsad viis last. Nad on mind mõistnud, nad on mind toetanud. Ja kui kodus on mõistmine, siis on see tõeline tagala, kuhu alati saab varju minna,” kõneles aasta ema.
Ta tänas kõiki, eriti oma pereliikmeid, ja lisas, et on eriti tänulik selle eest, et kuigi kõik ta enda lapsed on suured ja juba oma teedel, on tal suur perekond lapsi juhendada igal koolipäeval.
Mitmete aasta ema õnnitlejate suust kõlas hinnang – õige valik. Kersti Kanarbik, kelle poeg Henri õpib Tiia Palmiste klassis, ütles, et nende lastel on vedanud, et neil on just selline õpetaja.
Tublisid emasid igas vallas
Kokku esitati aasta ema konkursile kuus ema: Emmaste vallast Madli Valk, kelle peres kasvab viis last, Pühalepa vallast kuue lapse ema ja kuue lapse vanaema Urve Rand, Käina vallast kahe lapse ema Helen Härmson. Hiiu vallast viie lapse ema Tiia Palmiste, kolme lapse ema Marge Vähter ja kahe lapse ema Karin Kokla.
Valiku tublide emade vahel tegid lisaks Hiiu maavanem Riho Rahuojale ka Hiiumaa jõustruktuuride esindajad: Hannes Aasma ja Priit Jürimäe päästeametist, Aare Allik ja Jüri Hiis politsei- ja piirivalveametist, Martin Kagadze vabatahtlikust merepäästest, vabatahtlikust tuletõrjest Jaanus Valk, kes ühtlasi on Hiiumaa aasta isa 2014.
Emadepäeva kontserdil esinesid Kärdla ühisgümnaasiumi, Käina huvi- ja kultuurikeskuse, Hiiu valla lasteaia noored lauljad ning Tt-stuudio tantsijad. Kauni päeva lõpetuseks laulsid kõik saalisolijad koos Timo Lige kitarri saatel laulu “Ema süda”, viimast salmi püsti seistes.
Varem on Hiiumaal valitud Kärdla aasta ema – seda aunimetust anti välja 12 aastat, viimast korda 2013. aastal. Mullu valiti esimest korda Hiiumaa aasta isa.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...