Connect with us

Uudised

Erki Nool kinkis Hiiumaa noorsportlastele kaks teivast

ERR
Kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool kinkis Käina ja Emmaste noorsportlastele harjutamiseks teivashüppe teiba, mille andis üle TV 10 Olümpiastarti teisel etapil Lasnamäe kergejõustikuhallis.
Lõuna-Hiiumaa koolide ühendvõistkonna treener Hannes Maasel selgitas, et idee selleks tekkis võistlussarja avaetapil. Olümpiavõitjale jäi seal silma Margareeta Kääri südikas hüppamine. Samas nägi Nool, et teibad, mida ta kasutas, olid noortele sportlastele ebasobivad ja ta otsustas selles osas kaasa aidata.
Maasel nentis, et teivas­hüpe ei ole saarel ei praegu ega kunagi varem väga populaarne olnud. Huvi on noorte seas kasvanud just seoses TV 10 Olümpiastarti võistlustega. Treener tunnustas, et Nool sellise lükke tegi ja saare noorsportlaste treeningtingimuste parendamisele kaasa aitas.
Teisel etapil võistlesid teivas­hüppes vanemad poisid. Hiiumaa noor­mehed Tobias Remmelg ja Eduard Transtok jäid 201 senti­meetri ületamisega jagama 25. kohta.
Tasemevahest Eesti parematega annab aimu, et esikolmik hüppas meetri­jagu kõrgemale. Samas tuleb arvestada, et hiidlaste jaoks ongi tegemist suhteliselt uue alaga ning mõlema vanuse­grupi iga võistlusala stardi­joonel oli 50–70 noort üle Eesti.
Teise alana oli neil kavas 60 meetri tõkkejooks: Remmelg oli 32. ajaga 11,42, samas kui Sander Teller jõudis 11. ajaga 10,24 B-finaali. Selle jooksu ta võitis, parandades märgatavalt oma aega – 9,82 ning tulles kokkuvõttes seitsmendaks.
Nooremate poiste seas jõudis Tormi Laid samuti B-finaali ning võitis selle jooksu ajaga 10,11 ehk teenis tiimile teise seitsmenda koha punktid. Kevin Põtter oli 11,37ga 35.
Veel paremat hoogu näitas Laid kõrgushüppes, kus 1,40 ületamine andis koguni viienda koha. Põtter oli 1,16 ületamisega 49. kohal.
Noorematel tüdrukutel olid kavas samad võistlusalad kui poistel. Margareeta Käär oli tõkkejooksus 12,60 sekundiga 42. ja May Kane 12,93ga 47. Kõrgushüppes osales vaid Kane, kelle resultaat 1,11 andis 38. koha.
Vanemate tüdrukute konkurentsis teenis Aiki-Kerlin Paap tõkkejooksus 10,78 sekundiga 25. koha. Kaisa Ulla läbis 60meetrise tõkkejooksu distantsi 12,01ga ning oli 43. Teise alana võisteldi kaugushüppes. Paap maandus 4,23 ja Ulla 3,39 meetri kaugusele. Kohad vastavalt 32. ja 65.
Võistkondlikult tõusis Käina ja Emmaste koolide ühendtiim teiseks. Kui avaetapi järel oldi väikeste ehk kuni 250 õpilasega koolide seas viiendad, siis nüüd ollakse Osula/Sõmerpalu järel teised – punkte vastavalt 8907 ja 8384. Samas, konkurendid ei ole kaugel.
Kärdla põhikool ei osalenud ka teisel etapil. Kergejõustikuklubi Hiiker treener Toivo Pruul, kes juhendab Kärdlas vanemate noorte gruppi, ütles, et avaetapi järel ta sellest koolidirektoriga vestles. Mitteosalemise põhjuseks oli treeneri/õpetaja puudumine, kes noortega välja läheks.
Kolmas etapp viiakse läbi 1. aprillil Võrus, finaal toimub juunikuus Kärdla staadionil.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...